Twitter’dan alış-veriş dönemi başlıyor.

Read ın your language

Bu yazı şimdiye kadar 2528kez okundu!

twitter-36-650x0

Twitter microblog olarak artık online alış-veriş dönemine başlıyor..

Twitter Commerce adlı yeni bir hizmete yönelik çalışma içerisinde olduğu, <Re/code> tarafından ortaya çıkarılan görüntüler sonrasında haber hızla yayılıyor.

Görüntülere göre Twitter, doğrudan kendi sitesi ve uygulaması üzerinden kullanıcıların alışveriş yapabileceği bir hizmet üzerinde çalışıyor. Hizmetin geliştirilme sürecinde ise Twitter’ın, fotoğrafların da elde edildiği kaynak olan Fancy ile çalıştığı belli oluyor. Anlaşıldığı üzere Twitter ürün satışını direkt değil, Fancy.com’da yer alan ürünlerin satışı yapılacak. Ancak bu durum bu programa dahil olabilecek başka firmalara da yeşil ışık olabilir.
Tweetlerde, retweet ve favorite butonlarının yanı sıra bir de satın al butonu yer alacak. Böylece kullanıcılar, daha önceden tanımladıkları ödeme bilgileri (bir kez tanımlanması yeterli olacak ki, bu durumda kayıtlı olarak saklanacak demektir.)  ile doğrudan Twitter üzerinden alışveriş yapabilecekler.

twitter-commerce-3

twitter-commerce-5-499x1000

 

 

Bu yeni hizmetin detayları henüz Twitter ve Fancy tarafından doğrulanmış değil. Ancak Re/code’un görüntüleri Fancy.com’un yayınladığını düşününce dedikodu olmadığı kesinleşiyor.

Online alışveriş hızla gelişiyor. Instagram’dan alış-veriş yapıldığını biliyor muydunuz ?

Twitter’ın satın al butonu instagram’a da örnek olabilir.

Bu yazı şimdiye kadar 2528kez okundu!

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 780 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.