Twitter’a cepten, tabletten,bilgisayardan erişim yolları

Read ın your language

Bu yazı şimdiye kadar 3538kez okundu!

twitter_dead

Bahsediceğim yöntem ile erişime çeşitli sebeplerden kapalı web sitelerine erişim imkanı bulabileceksiniz.

Gündemimizde maalesef ki Twitter var. Twitter gibi bir çok web sitesine uygulamaya erişim için DNS değiştirmek gibi yöntemler mevcuttur. Bu yöntemlerin dışında alternetiflerini de bu yazıda bulabileceksiniz.

Mümkün olduğunda en zahmetsiz ve kolay yöntemi araştırıp sizlerle paylaşıyorum.

Yöntem 1 : DNS değiştirme.

Bu yöntemin artık çalışmadığı belirtiliyor. Ancak Google DNS adresinden (8.8.8.8 – 8.8.4.4) erişilemiyorsa çeşitli adreslerden denenebilir.
DNS değiştirmek için yapmanız gerekenler ;

“Başlat“a tıklayıp “Denetim Masası“nı açıyoruz. Denetim Masası’nı açtıktan sonra Ağ ve İnternet bölümünden “Ağ durumunu ve görevlerini görüntüle”ye tıklıyoruz.
1.20140321001529

Ekranın sol tarafında bulunan “Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin”e tıklayın.

2.20140321001631

Açılacak yeni ekrandan Ağ bağlantınıza sağ tıkladıktan sonra “Özellikler”e tıklayın.

3.20140321001643

Ağ bağlantınızın özelliklerine tıkladıktan sonra gelen sayfadan “İnternet Protokol sürüm 4 (TCP/IPv4)” bölümüne bir kez tıklayın. Ardından “Özellikler” butonuna tıklayın. 

4.20140321001653

Bilgisayarınızdan kablosuz internet bağlantısı sağlıyorsanız kablosuzu kablolu sağlıyorsanuz yerel ağ olanı seçerek aynı işlemi yapmalısınız.

İnternet Protokol sürüm 4 (TCP/IPv4) özelliklerine tıkladıktan sonra gelen sayfadan “Aşağıdaki DNS sunucularını kullan” seçeneğini seçiyoruz. Sonrasında kullanmak istediğimiz DNS’leri ya da resimdeki DNS’leri yazıyoruz ve Tamam seçeneğine tıklıyoruz. Windows 7 işletim sisteminde DNS değiştirme işlemi bu kadar.

5.20140321001704

Alternatif adresler ; Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi ilk rakam grubunu birinci kutuya ikincisini de ikinciye kutuya girip tamam tıklamanız yeterli olacaktır.
198.153.192.1 / 198.153.194.1
208.67.222.222 / 208.67.220.220
4.2.2.3 – 4.2.2.1

.ads in wordpress

screen-shot-2014-03-22-at-9.38.15-am

Yöntem 2 : TOR internet tarayıcısını kullanın.

Tor Browser Bundle’dan faydalanmak. Taşınabilir yapıdaki yazılım, Firefox’u temel alıyor ve sizi bu web tarayıcısıyla kendi özel ağı üzerinden, anonim olarak internete bağlıyor. TorBrowser’ı yükleyip kullanmaya başlamak için şu adımları izlemeniz yeterli.

1. Tor Browser’ı buradan  indirin. Mac bilgisayarlarda da kullanılabiliyor.

2. İndirdiğiniz dosyayı çalıştırın ve kurulumu tamamlayın. Kurulum için Türkçe’yi seçmeniz mümkün, ancak program İngilizce.

3. Programı çalıştırmak için kurduğunuz dizini açıp Start Tor Broswer dosyasına çift tıklayın.

4. Açılan pencerede Connect düğmesine basın.Program, gerekli bağlantıları kurduktan sonra açılacak ve ekrana Tor Browser penceresi gelecek. Dilediğiniz web sayfasına erişim sağlayabilirsiniz.

Yöntem 3 : DNS Jumper (atlayıcı) kurabilirsiniz.
Bu yöntem aslında 1nci yöntemin otomatikleştirilmiş halidir. Programı kurarak sadece bazı seçimleri yapmanız yeterli olacaktır.

İndirme linkleri ; link1 , link2

72327212

Yöntem 4 : Google ‘ın internet tarayıcısı Chrome için plug in (eklenti) Hola’yı kullanın.

Bu yöntemle de hali hazırda kullandığınız Chrome için bir eklenti kurarak hiç bir ayar yapmadan twitter’a v.b. durumdaki sitelere eişim ağlayabilirsiniz.
Hola’yı indirmek için link.
Hola’yı windows 7-8, Mac OSX, Android, Windows Mobile,Firefox gibi diğer platformlarda da kullanabilirsiniz.

HOLA’yı yükledikten sonra internet tarayıcınız Chrome yada Firefox’un köşesinde yerini alacak. Yapmanız gereken erişim ülkesini Amerika (USA) olarak seçmektir.

homepage_pic

.ads in wordpress
Yöntem 5 : Hotspot Shield gibi bilinir bir VPN programı kullanabilirsiniz.
VPN programlarının türleri çoktur. Çeşitli isimlerle mevcut çeşitli yöntemlerle aynı işlemi yapmaktadır. Bu da kritik olan güvenilir olanı tercih etmektir. Sonuçta bir güvenliği açığı yaratıyor diyebiliriz. Yapmanız gereken, güvenlik programı kullanmanız ve bilmediiniz linkleri açmamanız gerekir.

Hotspot Shield indirmek için link.
Android ve iPad-iPhone için

.ads in wordpress

Yöntem 6 : Mobil cihazlarda ( Android Tablet & telefon – iPad & iPhone ) DNS değişitirme

iPhone & iPad ‘de DNS nasıl değiştirilir ? Aşağıdaki resimleri takip edip işlemi gerçekleştirebilir, yöntem 1’de belirttiğim DNS adreslerini deneyebilirsiniz.

nvc4jf22

jo4kfyxc

 Android telefon & tablette DNS nasıl değiştirilir ? Aşağıdaki resimleri takip edip işlemi gerçekleştirebilir, yöntem 1’de belirttiğim DNS adreslerini deneyebilirsiniz.

android1

android2

android3

android4

SİZLERİN DE KULLANDIĞI FARKLI YÖNTEMLER VAR İSE BİZLERLE PAYLAŞINIZ.

YAŞASIN ÖZGÜRLÜK !  😀

Bu yazı şimdiye kadar 3538kez okundu!

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 779 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.