Türksat 4A Uydu Alıcısı Frekans Güncelleme

Read ın your language

Bu yazı şimdiye kadar 3941kez okundu!

18.09 tarihi itibarı ile yeni uydu Türksat 4A’ya geçiş yapıldı ve televizyonlardaki kanallar göstermemeye başladı. Haberlere de uyducuların önünde kuyruk şeklinde yansıdı. Siz de benim yaptığım gibi uyducuya gitmenize gerek kalmadan sadece 10 dk lık işlem ile kendiniz konuyu çözebilirsiniz.

Nasıl ?

Uydu alıcısının markası ne olursa olsun, öncelikle mevcut kanal listesini temizleyip silmeniz gerekir ki yeni liste oluşunca karışıklık olmasın.

Kanal listesini silme, menüden böyle bir seçenek bulamadıysanız en kolay yöntem, uyduyu fabrika ayarlarına döndürmektir.

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra, ayarlardan manuel kanal arama tercihini kullanarak aşağıdaki frekansları gördüğünüz gibi girip manuel aramayı başlatın.

Sağdaki mavi ile yazılı olan HD kanallar için diğeri ise SD kanallar içindir.

 

 

images

 

 

.ads in wordpress

Bu yazı şimdiye kadar 3941kez okundu!

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 779 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.