Turkcell DroneCell -Uçan Baz istasyonu

Read ın your language

DroneCell
DroneCell

Bu yazı şimdiye kadar 469kez okundu!

Turkcell DroneCell -Uçan Baz istasyonu

Turkcell DroneCell – Uçan Baz istasyonu ile Turkcell , Doğal afet ve benzeri Acil durumlarda havadan iletişimi sağlamak için gerekli adımı atıp projeyi hayata geçirmiş.

Turkcell DroneCell
Turkcell DroneCell

Turkcell tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk uçan baz istasyonu “DroneCell” 120 metre yükseklikten 5 km2’lik bir alanda 4.5G hizmeti veriyor. Özellikle acil durum ve afetlerde hayat kurtarmak ve kesintisiz iletişim sağlamak için geliştirilen Turkcell DroneCell, nesnelerin interneti için de mobil veri akışı sağlayacak.

 

.ads in wordpress

Turkcell DroneCell sadece seyyar baz istasyonu görevi görmeyecek. Aynı zamanda internete bağlanan tüm cihazlar arasında veri işletişime imkan verecek. Telefonların mesafe ve yüksekliğe göre çekim gücünün düşmesi buna bağlı problem yaşanması durumunda içinde sim kart çip girişi olan bir kart ile Turkcell DroneCell adını aldığı uçan iletişim robotuna dönüşüyor. Drone ‘ların genelde havada kalma süreleri sınırlıdır. Turkcell DroneCell ortalama 40 Dk havada hizmet verebilecekmiş.

Turkcell DroneCell bu anlamda Türkiye ‘de bir ilk ve umarım acil durum için kullanılmak zorunda kalınmaz.

Kaynak : Link

Yerli Drone Ape X geliyor.

Drone Plaka ve Kayıt işlemleri Nasıl Yapılır?

Bu yazı şimdiye kadar 469kez okundu!

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 779 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.