Telefon pili çabuk bitenler bunlara dikkat

Read ın your language

Telefon pili çabuk bitenler bunlara dikkat !
Telefon pili çabuk bitenler bunlara dikkat !

Bu yazı şimdiye kadar 1130kez okundu!

Telefon pili çabuk bitenler bunlara dikkat !

Telefon pili çabuk bitenler bunlara dikkat !
Telefon pili çabuk bitenler bunlara dikkat !

Telefon pili çabuk bitenler , şimdiye kadar çeşitli yöntemler denemiş yada uygulamalar kullanmış olabilirsiniz. Çok basit bazı ayarlarla pil kullanım sürenizi biraz olsun uzatabilirsiniz. Geniş ekran ve mobil internet sayesinde telefonlara pil dayanmıyor. Günü çıkartabiliyorsanız şanslısınız.

Telefon pili çabuk bitenlerin yapması gerekenler ;

 • Telefon pilini en çok tüketenin başında mobil internet gelir. 4G , ülkemize özel 4.5G kullanıyorsanız muhakkak farkına varmışsınızdır. Eğer kotanız da çabuk doluyorsa ve bataryanızı da düşünüyorsanız , 3G ‘ye geri dönebilirsiniz.
  Bunun için yapmanız gereken Ayarlar -> Ağ ayarları -> Mobil Ağlar -> Ağ modları-> WCDMA/GSM (autoconnect) tercih etmeniz yeterli olacaktır.
 • Ekran ışık ayarını otomatikte bırakmanız da batarya kullanım süresine doğrudan etki eder.
 • Titreşimi devredışı bırakmak da önemlidir. Çalarken titremesi, mesajlarda titremesini devredışı bırakmanızı öneririm.
 • Konum belirleyici , GPS de batarya tüketiminizi arttırır. Ayarlar -> Konum->Mod -> Enerji tasarruf modunu seçerseniz daha sağlıklı olur. Sadece GPS veya GPS + Mobil internet + Wi-fi kullandığınızda batarya tüketimi artar ancak haritalarda ulaşılacak hedefe sapma oranı azalır. İhtiyaç duyduğunuz anda harita uygulaması zaten daha etkin çözüm için GPS ‘i de açıyım mi diye soruyor. Bu şekilde aktif olarak kullanıp daha sonra devredışı bırakabilirsiniz.
  .ads in wordpress
 • Telefon pilini en çok tüketen uygulamayı yani en çok internet kullanan uygulamayı tespit edip eğer kullanmıyorsanız silmeniz de bir çözümdür. Özetle kullanmadığınız uygulamalardan kurtulun.
  En çok internet kullanan uygulamayı  ; Ayarlar -> Data kullanımı -> çıkan listede görebilirsiniz.
  Benim telefonumda en çok internet tüketen uygulama instagram,facebook ve haritalar gözüküyor. Ya sizde ?
 • Wi-fi ‘yi kullanmadığınızda kapatmanızı da öneririm. Aksi taktirde arka planda sürekli bulunduğunuz ortamdaki bağlanabilecek ağları taramaya devam ederek pil kullanım süresini de düşürecektir.
 • Ana ekranda yer alan uygulamaları azaltmanızı da tavsiye ederim. En sık kullandığınızın yer alması idealdir.
 • Arka planda çalışan aktif uygulamaları sık sık kaldırmanız da avantaj sağlar.
 • Telefon zil seslerini de çok yüksek tonda kullanmamamız da size batarya tasarrufu sağlar.

Yukarıdakileri yaptıktan sonra akıllı telefon kullanmanın ne anlamı kaldı diye düşünebilirsiniz.

O zaman eski bir telefon ile sadece iletişim ihtiyacınızı gidermenizi ve diğer işlemler için de tablet kullanmanızı öneririm. 😉

Bu yazı şimdiye kadar 1130kez okundu!

Emoji ile Tepkini Göster !
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 760 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.