Surface Dial Minik Silindir

Read ın your language

surface dial teknoloji
surface dial teknoloji

Bu yazı şimdiye kadar 1466kez okundu!

surfacedial_2_video_v1

Minik Silindir Surface Dial

Microsoft’un 26.10.16 akşamki tanıtım toplantısında duyurduğu Surface Dial oldukça dikkat çekici ve gerçekleştirdiği lansmanda Surface Studio‘dan sonra dikkatimi en çok dürten Surface Dial oldu. Metal silindiri görünce önce Cortana ile ilgili bir iletişim objesi olarak değerlendirmişti. Bilgisayardan uzakta bile olsanız bu cihaz ile bilgisayarınızda ofiste ve evde uzaktan iletişim içinde olmanızı sağlar gibi bir şey düşündüm. Hayal gücüm çok mu geniş ?Hani olmaz olmaz da değil bence.

Bu metal silindirin yetenekleri kullanıcıları ne kadar etkileyecek yada hangi kullanıcı kitlesine hitap ediyor zamanla anlarız. Yeni bir teknoloji olduğu net ! En azından sürekli artık makyajlı özelliklerle göz boyanmamış.
Microsoft “sade ve basit” tasarım anlayışını Apple ‘dan esinlenmiş diyelim.
Görüntüsü ,buzdolabı magneti gibi olsa da fonksiyonu etkileyici gözüküyor. Grafikerlerin ve mühendislerin gözlerinin parladığını tahmin ediyorum. Alüminyum gövdesi gayet şık, titreşimli geri bildirim sunuyor. Çeşitli kullanım kolaylığı sağlayacağı kesin. Surface Dial fiyatının da teknolojisine göre abartı satış fiyatı olmadığını da paylaşalım.  99 dolarlık minik silindir metal “touchpad” dokunmatik ekran yüzeyini palete çeviriyor.

surface-dial-tayfuncateknoloji

.ads in wordpress

3D çizimlerin kontrolünü de kolaylaştırıyor. Word, Excel, PowerPoint ve OneNote gibi Microsoft’un da pek çok uygulamasına destek veren Dial, Surface Studio, Surface Book ve Surface Pro 4 ile çalışabiliyor. Surface Dial’ın desteklediği üçüncü parti uygulamalar arasında Sketchable, Mental Canvas, Drawboard PDF, Moho 12, StaffPad ve Bluebeam Revu yer alıyor.

2 kalem pil ile çalışıyor ve sadece Surface Studio ‘da kullanılabiliyor. Bluetooth üzerinden Surface Studio ile iletişim içinde olmaktadır.

Surface Dial ekranın yüzeyini çizmiyor mu ? Alt yüzeyi nasıl bir malzemeden yapılmış ? Bu sorunuzun cevabı da aşağıdaki görseldedir. Kalemi ile beraber surface dial , mouse ‘un yeni ekip arkadaşları gibi duruyor. Gündelik kullanım için çok tercih edileceğini düşünmüyorum. Mimarların ,grafikerlerin, 3D modelleme ile uğraşanların Mühendislerin çok işine yaracağını kesin.

Sadece Surface Studio ‘da kullanılabiliyor olması dezavantaj mı, bu nokta da sorgulanabilir. Microsoft Surface markası ile farklılık yaratıp Mac ‘ler gibi ayrıcalıklı, bir arkadaşımın dediği gibi Bilgisayar dünyasının Rolls Royce ‘sı olmak hedef olabilir.

surface-dial-tayfuncateknoloji-3

Bu yazı şimdiye kadar 1466kez okundu!

Summary
product image
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
5 based on 2 votes
Brand Name
Microsoft
Product Name
Surface Dial
Price
USD 99
Product Availability
Pre-Order Only

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 779 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.