Sony Playstation Now

Read ın your language

Bu yazı şimdiye kadar 2228kez okundu!

PlayStation-Now-03

Sony , devam etmekte olan CES fuarında bulut tabanlı oyun hizmetini sundu.

Sony, 2012 yılında 380 milyon USD’ye   cloud gaming (bulut oyun servisi) Gaikai’yi satın almıştı. Bu satın alma ile aslında Playstation Now ‘ın zeminlerini hazırlamış.

Oyuncuların uzaktaki sunuculara bağlanarak akıllı telefon, tablet ve Bravia televizyonlar üzerinden oyun oynamasına olanak sağlayacak , PlayStation 1, PlayStation 2, PlayStatin 3, PSP ve PS Vita oyunlarına destek verecek. The Last of Us, God of War: Ascension, Beyond: Two Souls ve Puppeteer bu oyunlardan yalnızca bazıları… Abonelik sistemiyle çalışacak, oyuncular diledikleri oyunu seçip, streaming ,oyunu cihazlara indirmeden,  diledikleri yerden oynayabilecekler. Şubat  ayı başında Amerika’da beta olarak kullanıma açılacak ve yaz aylarının sonunda daha geniş kapsamlı olarak oyun severlerle buluşması planlanıyor.

.ads in wordpress

 

Türkiye kullanıcıları hemen heveslenmeyin lütfen henüz internet hızımız Amerika ile eş değil. Dolayısıyla çok efektif olmayabilir.

Bu yazı şimdiye kadar 2228kez okundu!

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 779 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.