Shazam ile Şarkılar Siri ‘den sorulur Henüz Değerlendirilmemiş

Bu yazı şimdiye kadar 1080kez okundu!

Shazam ile Şarkılar Siri ‘den sorulur !

Shazam ile şarkılar Siri ‘den sorulur başlığının bir nedeni var. Shazam ‘ı kullanmıyorsanız bile duymuşsunuzdur. Dinlediğiniz, beğendiğiniz ancak kime ait olduğunu bilmediğiniz bir parçayı, uygulama aracılığıyla kolayca tespit edebiliyorsunuz. Bunun için telefonunuzda /tabletinizde shazam uygulamasının yüklü olması yeterlidir.

Başlığımızdan da anlayacağınız gibi Apple ‘ın Sesi olan Siri ile Shazam ‘ın işbirliği fdarklı boyuta taşındı. Apple , Shazam’ı satın aldığını doğruladı.

11 Aralık, Apple’ın Shazam’ı satın aldığını açıkladı. Anlaşma ilk kez TechCrunch tarafından geçtiğimiz hafta rapor edildi ve Recode’a göre 400 milyon dolar değerinde. Shazam, kullanıcıların şarkıları, filmleri, TV şovlarını ve reklamları kısa sesli kliplerden tespit etmelerini sağlar.

Shazam ile Şarkılar Siri 'den sorulur
Shazam ile Şarkılar Siri ‘den sorulur

Shazam, The Verge’ye yaptığı açıklamada, “Shazam’ın Apple’ın bir parçası olmak için bir anlaşmaya varıldığını duyurmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. “Shazam, dünyanın en beğenilen uygulamalardan biridir ve yüz milyonlarca kullanıcı tarafından sevilmektedir ve Shazam’ın yeniliklere devam etmemize ve kullanıcılarımıza yenilikler sunmamıza imkân verecek başka bir platform hayal edemiyoruz.”

Satın alma maliyeti, Shazam’ın son finansman turunda değer biçtiği 1 milyar doların çok ötesinde ancak şirket, 2016 yılında yalnızca 54 milyon dolar gelir elde ederek uygun bir iş modeli bulmakta zorlandı.

Düşük gelirlerine rağmen, Shazam Apple’a çeşitli şekillerde yardımcı olabilir. En belirgin olan şey, Shazam’ın ekibinin hizmet deneyimini geliştirmesine yardımcı olabileceği Apple Music’le olacaktır. Apple, uygulamayı kapatmaya karar verirse, Apple’ın Shazam’dan günde 1 milyon tıklama aldığı Spotify için yönlendirmeleri de alacaktır. Ayrıca Shazam’ın Siri ile entegre olan müzik ve ses tanıması, Google’ın Pixel’deki şarkı tanıma özelliğiyle yaptığı gibi Siri ile de daha derin entegrasyon sağlayabilir.

.ads in wordpress

Apple, Shazam’ın kendi arzusunu geliştirmeye yardımcı olabilecek gelişmiş gerçeklik teknolojisiyle de ilgilenebilir. Shazam, görsel tanıma teknolojisine ve bir Google Lens türü özelliğin geliştirilmesine yardımcı olabilecek ve ARKit çabalarını iyileştirecek markalar için bir AR platformuna sahip.

Anlaşma, düzenleyici onay bekleyen önümüzdeki haftalarda kapanacak.

Siri nin sesi kim ? Peki Türkçe Siri yi kim seslendiriyor ?

Google Assistant ile Siri ve Alexa kıyaslandı

Bu yazı şimdiye kadar 1080kez okundu!

Bu Yazıyı Değerlendirin lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.