Samsung Galaxy Note için Android 4.0.4 Güncellemesi (S3 ve Note 2 özellikleri mevcut) Henüz Değerlendirilmemiş

[adsenseyu4]

Read ın your language

Samsung Note (GT-N7000) , Note 1 olarak da adladırabileceğimiz akıllı telefona  Android 4.0.3 güncellemesini yüklediğinizden beri yavaşlıktan ,donmalardan,batarya tüketiminden v.b konulardan şikayetçiyseniz, bence hemen 4.0.4 yükleyin. Daha stabil ve bir çok hata giderilmiş,daha hızlanmış ve eskisi gibi donmalar olmuyor.

Android 4.0.4 ‘ü otomatik olarak cihazınız üzerinden yükleyebilirsiniz. Bu yolu tercih ediyorsanız ki zaten cihazınız muhtemelen güncelleme olduğunda uyarı gösteriyor ve yükleyip yüklemeyeceğinizi soruyor.

Eğer otomatik olarak güncelleme olduğunda uyarı almak istiyorsanız, yapmanız gereken ;

Settings (Ayarlar) -> About phone (Hakkında -en altta yer alır.) -> Software update (Yazılım Güncelleme)-> Aşağıdaki seçenekleri işaretleyin.

 • Auto update (Otomatik Güncelleme) : Güncelleme olup olmadığını otomatik kontrol eder.
 • Wifi Only ( Sadece Wifi ile ) : Sadece Wifi bağlantısı olduğunda güncellemeyi indir.
 • Push Message ( Anında Mesaj ) : Güncelleme olduğunda uyarır.
Yukarıda belirttiğim gibi otomatik güncelleme ya da Kies üzerinden yükleme yaptıysanız, Samsung S3 ve Galaxy Note 2 ‘deki özellikler sizin yüklediğiniz Android 4.0.4 versiyonunda maalesef yoktur !
Android versiyonları bölgesel olarak değişiklik gösteriyor ve Almanya’da yayınlanan versiyonda Türkçe dil desteği de mevcut olarak Samsung Galaxy Note 2’deki ve Samsung S3’deki özelliklerden bazıları Note 1 (GT-7000)’e geliyor.
Bahsettiğim versiyon : “N7000XXLRQ_N7000DBTLRQ_DBT”  manuel olarak “odin” adlı programı kullanarak yüklemelisiniz. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız,  manuel yükleme ilgili örnek yazıyı okuyun ve sadece aşağıdaki linkleri kullanmanız yeterli olacaktır.
İşlemlere başlamadan önce yedeklemek için kullanacağınız Kies adlı program;
Kies 2.0 (77.4 MB)
N7000XXLRQ_N7000DBTLRQ_DBT.zip (657 MB)
 Önemli Uyarı : Bu yöntem ile riskler tarafınıza ait olup sorumluluk kabul edilmez.
 Yüklemeyi yaparsanız cihazınızda olacak yeni özellikler ;
 • Touchwiz arayüz Galaxy S3 gibi,
 • Yeni kurulum ekranı,
 • 3D effektli galeri,
 • Yeni rehber,
 • Boyutlandırılan pop-up video oynatıcı,
 • Performans yükseltildi. Donmalar ve yavaşlık yok.
 • Yeni hareket eklendi : Rehberde kişi adı ekrandayken telefon kulağa götürüldüğünde kişi aranıyor.
 • Ntv,Lieferheld,Chaton,My Taxi adında uygulamalar otomatik yükleniyor.
 • S-Cloud, bulut depolama birimine yedek alabilmenizi sağlıyor.
Yükleme sonrası ekran görüntüleri ;
 

 

Bu Yazıyı Değerlendirin lütfen.

[adsenseyu1]
Tayfun KINACI hakkında 783 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Sizin yorumunuz yok mu ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.