Samsung Galaxy Note 1 (N7000) için Android 4.1.2 Jelly Bean

Read ın your language

SAMSUNG NOTE 1 (GT-N7000) KULLANANLAR İÇİN ANDROID JELLY BEAN 4.1.2

Bu yazı şimdiye kadar 66405kez okundu!Kısa bir süre önce facebook sayfasından da duyurduğum müjdeli haber ile ilgili sonunda paylaşımda bulunabiliyorum. Kendi cihazıma yükledim,denedim. Herhangi bir sıkıntı yok. Android her versiyonu ile daha da gelişiyor ve hızlanıyor. Apple ürünlerinin her update ile yaşadığı sıkıntılar yaşanmıyor. 🙂

GT-N7000 Kullanan herkese yüklemesini öneriyorum. Rom kesinlikle resmi dir. Sadece Türkiye’de  çıkmadan önce yüklemek isterseniz tercih edebilirsiniz. Ayrıca şunu belirtiyim. Android 4.0.4 versiyonunu yine aynı yöntem ile yüklemiştim ve Türkiye için yayınlanan 4.0.4 versiyonunda olmayan özellikler gelmişti. Dolayısıyla bu versiyonu yüklerseniz herhangi bir kaybınız olmaz. Ama şu var ki , eğer Türkiye versiyonunu bekliyip cihazın otomatik olarak güncellemesini isterseniz veri yedekleme daha sonra geri yükleme gibi işlemlerle de uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Aşağıda anlatacağım yöntem ile kurduğunuz da hafıza kartı haricindeki tüm verileriniz silinecektir !

Sizler için hazırladığım videoyu en kısa sürede yükleyeceğim ancak sabırsızlanan için hemen paylaşımda bulunuyorum.

 

Önemli Uyarı ! – Uygulama ile ilgili riskler tarafınıza ait olup sorumluluk kabul edilmemektedir.

 

Yükleme işlemine başlamadan öncelikle şu konulara dikkat ediniz !

 • Bataryanın tamamen dolu olması gerekiyor!
  Malum yükleme anında batarya yüzünden cihaz kapanır ve yükleme herhangi bir sebepten yarıda kalırsa, cihaz için yapılacak pek fazla bir şey kalmaz. Sanırım teknik servisine hatta fabrikasına gitmesi bile gerekebilir.
 • Cihazınızın yedeğini alın !
  Kies kullanarak yedek almanızı öneririm.
 • Yükleme esnasında herhangi bir sebepten herhangi bir tuşa dokunmayın! Özellikle de home tuşuna…
 • Yükleme sırasında bilgisayarınıza herhangi bir cihaz daha bağlamayın! Örnek: Harici HDD, mp3 player v.b….
 • Yükleme işlemi tamamen bitmeden kesinlikle telefonu bilgisayara bağlayan data kablosunu çıkartmayın,oynatmayın!
 • Yükleme sırasında cihazınızın telefon özelliğini kullanamazsınız! Buna göre önceden tedbir almanızı öneririm.
 • Yükleme işlemi 9-10 Dk arasında sürebilir. Herhangi bir şekilde donma oldu gibi düşünceye kapılıp müdahale de bulunmayın, sabırlıca bekleyiniz.

 

1- 1076 MB’lık N7000XXLSA ROM’u buradan indirin.

2- İndirdiğiniz zip uzantılı dosyayı masatüsüne bir klasör içine açın. 3 adet aşağıda isimlerini göreceğiniz dosya olacak uzantısı MD5 ‘dir.

3- Manuel yükeleme işlemi için gerekli olan ara yazılım ODIN indirin.

4- Telefonunuzu tamamen kapatın.

5- Home + Ses Kısma (aşağıya doğru olan) + açma -kapatma tuşuna  aynı anda basılı tutarak açılmasını sağlayın.

6- Cihaz download (yükleme modunda ) açılacak. Ekran da 2 seçenek olacak 1ncisi ses kısma (aşağıya doğru) cancel (iptal) 2ncisi ses açma(yukarı doğru) continue (devam) dır. Siz yukarı doğru olan ses açma tuşna basarak devam edeceksiniz.

7- İndirdiğiniz ODIN adlı programı çalıştırın.

8- Telefonu USB kablosuyla bilgisayara bağlayın.

9- Başarılı bağlantı sağlandığında, ODIN prgramında  sarı veya Odin versiyonuna göre açık mavi olarak işaret çıkacak.Daha sonra ODIN ekranında aşağıdaki dosyaları seçmeniz gerekecek.

10- “CODE_N7000XXLSA_549786_REV02_user_low_ship.tar.md5″ dosyayı PDA butonuna basıp seçin.

11- “MODEM_N7000XXLSA_REV_05_CL1222228.tar.md5″ dosyayı Phone butonuna basıp seçin.

12-“CSC_OXA_N7000OXALSA_549786_REV02_user_low_ship.tar.md5″ dosyayı CSC adlı butona basıp seçin.

13- Start (başlat ) basarak işlemi başlatacaksınız.

Eğer program yanıt vermiyor hatası verirse hiç bir müdahalede bulunmayın! Otomatik  düzelecektir. Yükleme işlemi herhangi bir sebepten yarım kalırsa telefonunuz tekrardan açılmayabilir. Riskler tamamen tarafınıza aittir.

Önlem olarak ;

* Bilgisayarınız laptop ise full şarda olmalı, masaüsütü bilgisayar ise güç kaynağınız var ise iyi olur. Elektrik kesintisi durumuna karşı önemli.

* USB kbalosunun sağlam olduğuna emin olun. Zaman zaman görmemezlik gibi durum ile karşılaştıysanız yeni bir kablo ile yükleme işlemi yapınız.

* İşlem esnasında bilgisayarınızı başka işlemler için de kullanmayınız.

 

YENİ ÖZELLİKLER ;

 • Project Butter sayesinde 60 FPS hızında çalışan arayüz
 • Multi-View (Çoklu Pencere Note 2 ile aynı)
 • Multi-View ayrıca devre dışı bırakılabilir
 • Kilit Ekranı üzerinde Ripple Effect
 • Padge Buddy
 • Bildirim Panel’de şimdi özelleştirilebilir (Galaxy S3 ve Note 2’deki son güncellemedeki gibi)
 • Bildirim Masası’ndaki Yeni Eklenenler
 • Akıllı Rotasyon
 • Samsung’un Bulut hizmetleri
 • Direct Call, Smart Stay ve Pop-up Play
 • Galaxy S III Gönderen Yeni Widgets
 • 2 Ana ekran modları
 • Yeni Bildirimler çubuğu
 • Google Now
 • Akıllı sensor – ekrana baktığınız sürece ekran kapanmıyor.
Jelly Bean 4.1.2 N7000 kullanlara hayırlı olsun !

 

GÜNCEL DUYURU (02.02.2013) : Türkiye için 4.1.2 ROM 1 Mart itibarı ile otomatik yüklenebilecek. Bilgilerinize..

Not: www.hotfile.com/dl/165040020/220b0d1/N7000XXLRI_N7000OJVLR3_TUR.zip.html">Android 4.0.4 versiyonu tekrar cihazınıza yüklemek isterseniz, linkteki dosyayı kullanıp yukarıdaki aynı prosedürü uygulayınız.

 

 

Bu yazı şimdiye kadar 66405kez okundu!

"Samsung Galaxy Note 1 (N7000) için Android 4.1.2 Jelly Bean", 5 out of 5 based on 1 ratings.

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 731 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :)

86 yorum

  • Merhabalar,
   Ekran kilidiniz var mı ? Yani şifre kullanıyorsanız göremeyebilirsiniz. Onları devredışı bırakırsanız uygulayabilirsiniz. Almanca uygulamaların yüklenmesi normal.Çünkü ROM orjinal Almanya için çıkan bir rom’dur.

  • Yedeklerinizi alırken durdurma ,yarıda kesme gibi eylemlerde bulunduysanız, yedekleme hatalı olabiliyor. Geri yüklerken de hata veriyor.”SBU” uzantılı dosya yedeğinize aittir. Umarım daha önce aldığınız bir yedek de vardır. Daha eski yedeği geri yüklemeyi deneyin.

 1. birşeyi merak ediyorum acaba yeni gelen güncelleme ile elyazısından metne klavye ne kadar iyi, çünkü note2ninki çok rahat çalışıyor ama 4.0.4 güncellemesiyle pek bir değişiklik gelmedi? emekleriniz için teşekkürler…

 2. Merhaba ;

  Elimde Kanada’dan getirilmiş Galaxy Note N7000 mevcut bu verdiğiniz yazılımı cihazıma kurabilir miyim ? Bazı yerlerde İCS’den Jelly Bean’e geçişlerde cihazın brick olma ihtimalinin yüksek olduğu söyleniyor bu doğru mu ? Bir de bu sürümde ekranın sol tarafında açılıp kapanan ek bir menü var mı S3’te son güncelleme ile birlikte geldi ancak bunda durum nedir hiç bilmiyorum …

  • Merhabalar, Cihazda sim kilidi olup olmadığını biliyor musunuz ? Ayrıca Cihazınızın IMEI kayıtlı mı yoksa kolonlama mı ? Eğer kolonlama ise 4.1.2 versiyonu yüklemeyin. YÜklerseniz tekrar kolon işlemi gerekir ki (tabii mümkünse) bu da size ek maliyet.Eğer IMEI kayıtlı ve sim kilidi yok ise sıkıntı normalde yaşamazsınız. S3 ‘de sol taraftan menü dediğiniz multiwindow (çoklu pencere olsa gerek) Aynı anda iki uygulama ile çalışabilme imkanı verir. Muhtemelen S3’de de Android 4.1.2 yüklü, o sebepten o menü açılıyor. Eğer N7000’e bu 4.1.2 versiyonu yüklerseniz, aynı şekilde multi window özelliği kazanacaktır cihazınız.

 3. tayfun bey ben bu zamana kadar hiç dışarıdan güncelleme yüklemedim hep kendi güncellemesi geldiğinde güncelledim ve telefonıum almanyadan geldi imei kayıtlı ama şimdi 4.1.2 yi sizin dediğiniz şekilde yapmak istiyorum.yapmadan önce fabrika ayarlarına mı dönmem gerekiyo ve başka yapmam gereken neler var. bana söylermisiniz

 4. tayfun bey az önce arkadaşın tel.e yükledik herhangi bi sorun olmadı ama benim note yüklediğimde kilit ekran seçeneklerinde kısayollar ve sahip bilgisi gelmedi ve de i harfi çalışmıyor nasıl düzeltebiliriz çok acil yardımcı olabilirmisiniz

 5. tayfun bey yeniden odin ve room u indirdim sayfanızdan ama bu seferde hiç yükleyemiyorum hep hata veriyor nasıl eski sürüme dönebilirim yada 4.1.2 nin eksiklerini düzeltebilirim bana yardımcı olurmusunuz bide ID:COM arkadaşa yüklerken 10 yazıyodu benim tel. takdığımda 5 yazıyor bunun sebebi nedir ve ben nasıl düzeltebilirim kac kere denediğim halde yeniden yükleme yapamıyorum

  • Ceyhun Bey, öncelikle gecikmeli cevap için kusura bakmayın lütfen. Server ile ilgili bazı sıkıntılar yaşandı.O sebepten yazdıklarınızı yeni okuyabildim. Size e-mail yoluyla yardımcı olmaya çalışacağım,bilgilerinize..

 6. Merhaba
  Note kullanıcısıyım ve telefonumu yeni aldım. Yeni aldığım için bu tür güncelleme yapmaktan korkuyorum.. Güncellemeyi yanlış yüklersem telefona bişey olma gibi bi durum olurmu acaba? Benim korkum telefonu daha alalı 3 gün oldu hemen bozup da garantiye göndermek .

  • Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.Bu yükleme yöntemi manuel. Dilerseniz Türkiye içinde yakında çıkacak otomatik güncellemeyi tercih edin. Telefonunuzdan Ayarlar-Cihaz Hakkında-YAzılım güncelle’den otomatik yapabilirsiniz. Mutlaka şarjınız %80-100 arası olmasına dikkat edin.

 7. Öncelikle çok güzel anlatmışsınız Tayfun Bey her şey için teşekkür ederim. Ama benim sorunum şudur; ben de ”i’ ye basmıyor yani ”i” ye basınca ”ı” oluyor ”i” olmuyor bu sorunu nasıl çözebilirim Tayfun Bey şimdiden teşekkür ederim.

  • GÜNCEL DUYURU (02.02.2013) : Türkiye için 4.1.2 ROM 1 Mart itibarı ile otomatik yüklenebilecek. Bilgilerinize.. Zaman zaman cihazınızdan yada Kies programından yeni versiyon çıkıp çıkmadığını kontrol ediniz. Ay sonuna kadar geleceğini tahmin ediyorum. Ancak tüm özellikler gelir mi emin değilim.Bekleyip göreceğiz.

  • Kies programından yedeklemeyi deneyin. Kies Air değil. Kies programının en güncel halini (http://www.samsung.com/tr/support/model/GT-N7000ZBATUR-downloads ) yükleyin.Kies programı cihazın usb driverını da içerdiği için çözüm olabilir. Kies cihazınıza ulaşamıyorsa,programın yönlendirmesi ile çözümlemeyi denemenizi öneririm. ROm’u tekrar yüklemek de çözüm olabilir ancak diğer taraftan cihazın IMEI klon ise de bu problem olabilir. IMEI ‘nin %100 klon olmadığına emin olun eğer yeniden versiyon yükleyecekseniz. Yoksa klonlmama işlemi devredışı kalır ve cihazı kullanamayabilirsiniz. Tekrar IMEI klonlatmanız gerekir. Yada cihazın orjinal IMEI’ni kaydettirmeniz.

 8. merhabalar ben dubai den galaxy note almıştım şuan benimkinin sürümü 4.0.4 açıkçası internetten idirip romlamak falan bana çok uzak terimler kies airdan denedim ama herhangi bi güncelleme mesajı falan da gelmedi türkiyeye ne zaman gelir herhangi bi fikriniz var mı ?

 9. Tayfun bey benim büyük bir sorunum var. Yeni versiyon hakkındaki yazınızı okudum ve S memo verilerinin geri yüklenmeyeceğini gördüm. Sorunum da tam bununla ilgili. Telefonun arada sırada kendini kapatması ve bir süre açmaya izin vermemesi nedeni ile servise götürmüştük tabi öncesinde yedekleme yapmıştım. Servis test etmiş bir sorun bulamamış tekrar yazılım yüklemiş o kadar . Şuan telefon 4.0.4 olarak gözüküyor ancak S memo yedeğini geri yüklemiyor. Ne yaptıysam başaramadım. Bu yedek dosyanın içinde çok önemli bir not var bunu nasıl görebilirim geri atamasam bile bir kere görüp kağıda bile not almam yeterli. Nereye baktıysam çözümünü bulamadım smm formatı hakkında çokta bir bilgi yok zaten internette. Umarım bu konu da bana yardım edebilirsiniz. Sizden cevap bekliyor olacağım şimdiden teşekkür ederim Tayfun bey

  • Merhaba Egemen Bey, Sorununuzu ben de yaşadım. En hızlı çözüm olarak, eski versiyonu cihaza tekrar yükledim ve yedeğimden S Memo verilerini resim olarak yada export (dışa aktar) seçeneği ile pdf veya jpg olarak kaydettim. Daha sonra da yeni versiyonu yüklerek S Memo verilerimi S Note ‘a aktardım. Açıkçası S Memo ve S Note birleşiminde neden böyle bir hata veriyor ben de anlamış değilim. İlginize teşekkür eder, facebook ve twitter’dan da takip edebilirsiniz.

   • Cevap için teşekkür ederim Tayfun bey .
    Telefonu serviste eski versiyona indirttim. Ancak 4.0.3 inmedi dediler 2.3.6 ya indirdiler versiyonu. Denedim gene atmıyor yedek dosyasını telefona. Cihaz rom ve root edilmiş bir cihaz değil. Bu yedek dosyasını S memo adına telefona atabilmemizi sağlayacak olan versiyon 4.0.3 sanırım doğru muyum Tayfun bey.
    Başka bir yolu yok ise bu yolu izlemem gerek Ancak rom ve root yapılmamış bir cihaz nasıl geri yüklenir ki.

    • Aslında yedeğiniz problemsiz ise, yani yedek alırken herhangi bir şekilde işlem yarıda kalmadıysa S MEMO notlarını geri alması gerekirdi. Siz yine 4.0.3 ‘e geri almayı kendiniz deneyin derim. İndirme linki :
     En hızlı yöntem bu aslında ancak yedek dosya tipini okuyabilecek başka bir program bulabilirseniz o dosyanın da içeriğine ulaşarak çözüm bulabilirsiniz. Root yapılması önemli değil zaten. Siz sadece versiyonu 4.0.3 iken aldığınız yedeği geri yüklemeye çalışıyorsunuz o kadar.
     ANDROID 4.0.4 versiyona ait ROM :

     Kolay gelsin.

 10. Tayfun KNC hocam öncelikle geçenlerde bende note 4.1.2 yükledim
  çok güzel çalışıyordu yaklaşık bir hafta önce bilgisayar telefonu görmemeye başladı 4 tane bilgisayarda denedim usb aygıtınızı hatalı yükledi gibi yazılar çıkıyor drıverini silip yeniden yüklediğimde yine görmüyor ama şarj alıyor bilgisayar girişinde de normal şarjda da
  ne yapmam gerekiyor bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

 11. Tayfun Bey öncelikle iyi akşamlar, yaklaşık 20 gündür bu uygulama yüklü telefonumda 10 gündür sorun yaşamazken son 10 gündür telefonun power tuşu işlevsiz hale geldi telefonun bataryasını çıkardığımda kendiliğinden açılıyor açıkken kapatamıyorum , yeniden rootladım sorun düzelir diye nafile yine işe yaramadı verdiğiniz linkten 4.0.4e geri düşürmek istedim anlattığınız gibi odinle yükledim ancak bu seferde samsung yazısı yanıp sönüyor telefon açılmıyor acil cevap bekliyorum şimdiden teşşekkürler

 12. Bakın tayfun bey en az 4 kere o verdıgınız lınkten ındırdıgım programı yukledım 4.0.4 olan ama yıne de acılmadı en son care 4.1.2 versıyonunu yukledım telefonu kullanıyorum suan gayet guzel ama power tusu calısmıyor. İnternette bazı forum sıtelerınde kı cozumlerı uyguladım ancak yıne de bır sonuca ulasamadım bu power tusunu nasıl eskısı gıbı aktıf edebılırım? Telefon acıkken kapanmıyor bataryayı cıkarıyorum takıyorum telefon kendılıgınden acılıyor ama recovery moda gırebılıyor ya da root moduna. Sadece telefonu acıp kapatma ozellıgını ve telefonu kılıtleme ozellıgını kaybettı buna nasıl bı cozum onerıyorsunuz

  • Odin versiyonundan da olabilir. Formatlama işlemini yaptıktan sonra 4.0.4 yüklemek istiyorsanız daha eski odin versiyonunu paylaşımlar içinde bulabilirsiniz. Onunla yüklemeyi deneyin. Rootlama işlemini kendim hiç denemediğim için bu tarz durumlarla karşılaşmadım. Dilerseniz sadece rom’u yükleyip rootsuz kullanmayı deneyin.

 13. Telefon kilitlemiyor power tuşuyla açıkken kapatamıyorum kapalıyken kendi kendini açıyor hiçbir tuşa basmadan ama wipe ayarlarını yapmak için recovery moda girdiğimda home tuşu çalışmıyor ayarları yapmak için ne yapıcam bilmiyorum ne önerirsiniz

 14. Tayfun Bey merhaba

  Kanadan galaxy note 2 geldi içinde türkçe dil seceneği yok paylaşımınızla herşeyi yaptım. ortalama 25 dk. fazladır ekranda dowlanding. Do not turn off target yazıyıor. odin programında da herhangi bir değişiklik yok. Yükleme tam olarak nasıl tamamlanıyor. telefonu usb den hangi uyarıya göre çıkarmam gerekiyor bilgi verirmisiniz.

  • Merhabalar,
   Yüklemenin tamamlanması telefonun kendi kendine kapanıp açılına kadar devam eder. Türkçe dil desteği için yazılım yüklemenize gerek yoktu aslında. Mevcut yazılım içinde dil seçeneği olması lazım.

 15. merhaba note 1 aldım versiyonu 2.3.6 idi telefoncuya verdim yeni versiyon yüklesin diye ama şimdi telefon açılmıyor samsung yazısında donup kalıyor ne yapmalıyım hocam

  • Cihaza uygun olan versiyonu indirdiğinize emin iseniz, yükleme işlemini tekrar denemeninizi öneririm. Yükleme zaman alır,takıldı diye müdahale etmeyin bırakın cihaz kendi açılana kadar işleme devam etsin.

 16. hocam benim not 1 var ona bunu GalaxyS5360_DDLA1_2.3.6 yükledim fail dedi sonra bataryayı çıkardım taktım birdaha açılmıyor nasıl yaparım yardımcı oLurmusunu şarj taktımda aLmıyor bile şarji acil cvp verirseniz sewinirim

  • Yazıda belirttiğim rom’u yüklemeyi denediniz mi ? Farklı bir rom yükleme girişi ve belirttiğiniz gibi yarıda kaldıysa cihaz yüksek olasılıkla brick denilen duruma düştü. Belirttiğiniz gibi işlevsizleşir. Bataryadan ayrı 15-20 dk civarında bekletip yazıda belirttiğim işlemi sırasıyla yapmaya çalışın. Yine herhangi bir tepki göremezseniz,
   üzülerek belirtmeliyim ki fabrikasına gitmesi gerekebilir.

 17. hocam telefon açılmıyor şarja taktım şarj almıyor nasıl yapmalıyom acaba bir akıl verseniz sevinirim akıllışarjda bataryayı şarja taktım gene açılmadı telefon yazılımsal mı? acaba acil cvp verirseniz seviniim hocam

 18. Merhaba tayfun abi daha yeni sizin gonderdiğiniz romu yükledim telefon açılıyor sonra samsung yazısı tekrar tekrar geliyor nasıl düzeltirim birde format atın tekrar diyorsunuz onu nasıl atıcam cevaplarsan sevinirim abi 😀

 19. Tayfun abi ellerine sağlık çok güzel anlatmişsın yanlız linkler gitmiş durumda ve şuanda 5.0.2 ya da 5.2 versionları çıktı bununla alakalı link paylaşabilirmisin 🙂

1 geri izleme / bildirim

 1. SANAL DUNYALI © Samsung Galaxy Note 2 için Android 4.4.2 KitKat Yükleme | SANAL DUNYALI ©

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.