Samsung Galaxy S3 Ekran görüntüsü alma Henüz Değerlendirilmemiş

[adsenseyu4]

Read ın your languageSamsung’un en son modeli olan S3 ile ekran görüntüsü(Screenshot ) almak çok daha kolay. Android’in Touchwiz arayüzlü versiyonunda home + açma-kapatma tuşuna aynı anda basmak gerekiyordu. Hatta Android 4.0.0 versiyonu itibarı ile bu işlem daha da zorlaşmıştı. Bu kez de home + ses açma-kapatma tuşunun alt tarafına aynı anda basarak ekran görüntüsü alınabiliyordu. İlk kullanmaya başladığımda dikkati çekmiş ve kolaylaşması gerekirken zorlaşmasına anlam verememiştim.

Bu bahsettiğim,aşağıdaki videoda izleyeceğiniz gibi elinizi ekran üzerinde tam boyut olarak ya sağdan sola yada soldan sağa sürüklemeniz yeterli. (Android 4.0.3-4 versiyonunda)Ekran reaksiyon olarak sanki bir tarayıcının dökuman taraması gibi oluyor. Son derece pratik olmuş. Buna herkes gibi ben de sevindim.

Gerekli telefon ayarları;

  • Ana ekranda home tuşunun sol tarafındaki bölümden Ayarlar (Settings)
  • Ayarlar (Settings) -> Hareketler (Motion) -> Ekran görüntüsü yakalamak için el ile kaydırma (Palm Swipe to capture)
  • İşlem tamam, deneyebilirsiniz.

 

Not: Bu işlem sadece S3 de değil diğer modellerde de hatta markalarda da uygulanabilir. Telefon özelliği değildir, yazılım özelliğidir. Gerekli ayarlar için kontrol ettiğinizde bu seçenekleri bulamıyorsanız Android versiyonunuz muhtemelen eskidir.

 

 

Bu Yazıyı Değerlendirin lütfen.

[adsenseyu1]
Tayfun KINACI hakkında 783 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

4 yorum

Sizin yorumunuz yok mu ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.