PS4 – XBOX ONE hangisi ? Toplam 304.548 Oylamaya göre… Henüz Değerlendirilmemiş

[adsenseyu4]

Read ın your language

Xbox-One-vs-PS4.001-1060x595

Oyun severlerin en büyük ikilemleridir. Ne zaman yeni bir konsol çıksa hep bu ikileme düşülür. İki dev üretici de ürünlerini piyasaya sundu ve tüketicilerin kafaları karıştı. Kimileri fanatizim noktasında istediği ürünü özellik ve yeniliğine bakmadan tercih etti. Kimileri senelerdir kullandığı konsolu rakip markanın ürünü ile değiştirdi. Kimileri ise ortada kaldı. Tıbkı ben  🙄

Sony ve Microsoft ‘un kapıştığı oyun severlerin de nimetlendiği oyun sektöründe en son modeller olan PS4 ve XBOX ONE son derece başarılı konsollar. Senelerdir Mario oynadığımız Gameboy üreticisi Nintendo  piyasada bu iki dev markanın yanında henüz yerini alamadı. Hitap ettiği kitle sanırım daha genç arkadaşlarımız. O yüzden olacak ki bu topa girmeyi pek tercih etmiyor. Nintendo Wii ‘den de aslında hangi kitleyi hedeflediği belli.

[adsenseyu2]

Her iki ürünün de kalitesi ortada ve bellli bir hayran kitlesi mevcut. Peki hangisini tercih edeceğiz ?

Pahalı bir hobi olan oyun konsollarının oyunlarını ve ek aksesuarlarını da unutmamak lazım. Nasıl otomobil alırken piyasası olan parçası bulunan ve ucuz olan daha makbuldür , oyun konsolunun da öyle diye düşünüyorum. Her zaman yaygın olan avantajlıdır.

[adsenseyu3]

PS4 ‘ün oyunları Blueray olup görüntü kalitesine diyecek laf yok ancak fiyatları uçuk. 150-200 TL’den aşağı oyun bulmak zor.

XBOX One oyunları 100-150 TL arasındadır.

Her iki yeni konsol bir önceki modellere ait oyunları desteklemediğini duyurdu.  😥

Şimdi Dünya’ya sorsak PS4 mü yoksa XBOX ONE mı alırdınız ?

Dünya çapında yapılan anket sonuçlarına göre şuanki güncel durumda toplam 304.548 oylamaya göre % 69,74 (212.406 oy) ile PS4,  XBOX ONE ise, %30,26 (92.142 oy) ile beğeniliyor.

[adsenseyu1]

Dünya çapında yapılan bu ankette en aktif oylama yapılan 8 ülkenin oy dağılımı aşağıdaki gibidir.

Almanya,İtalya ve Rusya’da en çok beğenilen XBOX ONE olurken Amerika’da hemen hemen yarı yarıya gözüken bir tablo var.

ps4vsxboxone

Kaynak : http://www.xboxonevspsfour.com/#

 

Bu Yazıyı Değerlendirin lütfen.

[adsenseyu1]
Tayfun KINACI hakkında 783 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Sizin yorumunuz yok mu ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.