Playstation 4K geliyor…

Read ın your language

Bu yazı şimdiye kadar 1886kez okundu!

playstation4K

Playstation 4 ‘den biraz daha ince olması beklenen Playstation 4K, ile gelmesi olası özellikler ;

Bir çok kaynak tarafından da doğrulanan haber, SONY ‘nin yeni Playstation üzerinde çalıştığı ve isminin de Playstation 4K /UHD olması bekleniyor.

Kilitli kapılar ardında gizlice geliştirilen yeni Playstation 4’ün görünüş olarak playstation 4 ‘den çok farklı olmayacağı belirtiliyor. Sadece kasa belki biraz daha incelebilirmiş.

Playstation 4K yada Ultra HD ‘nin kısaltması UHD ile adlandırılması olası cihazın; 3.840 x 2.160 Pixel çözünürlük çıkışı verebilmesinden bu isimleri taşınması olası gözüküyor. Bu kadar güçlü çözünürlüğü destekleyen güçlü grafik kartı olacağı kesin.  Geçenlerde de Playstation VR ‘dan bahsetmişken Playstation 4K ‘nın duyulması ile ayı anda mı çıkacak sorusu akla geliyor. PS4 kullanıcıları ne yapmalı ?

Playstation-UHD

Sony, Playstation VR fiyatı 399 EUR olacak, ayrıca 45 EUR da PS4 kamera fiyatı; Toplam 444 EUR ‘ya ile sanal gerçeklikte oyun oynamak mümkün olacak.Eğer aynı şekilde bilgisayardan VR oyun oynamak isterseniz Oculus Rift ile size maliyeti ; 700-800 EUR daha pahalı olacaktır. PC ‘ye göre oyun konsolu tercihi daha mantıklı gözükeceği için Sony burdan kazanmayı hedefliyor.

Diğer taraftan yeni PS4 sadece Playstation VR için değil, hatta Playstation VR ‘ı ayrıca bile satabilir.

Yeni Playstation 4 , 4K yada UHD Sinyal çıkışını destekliyor diye oyun grafiklerinde muazzam bir değişim olmayacaktır. Hatırlatmak gerekirse, PS3’de de HDMI çıkış var ancak oyunların hemen hepsi 720P çözünürlüktedir. Playstation 4 ile 1080p çözünürlükteki oyunları oynamak mümkün olmuştur.  Aynı durum Playstation 4K yada UHD için de mümkün olabilir.

Playstation 4K/UHD , Playstation VR Ne zaman tanıtılacak ?

2016 Haziran ayındaki Köln’de gerçekleşecek Gamescom fuarında su yüzüne çıkacaktır.

PS3,PS4 de dahili blueray oynatıcı vardır. Blue Ray oynatıcı ile film ve müzik izlemek mümkün.

Microsoft Oyun konsolu olan XBOX ONE ‘dan sonrası ne gelecek? VR Oyun olayın dahil olacaklar mı ? Xbox One 4K gelir mi ?

Bu yazı şimdiye kadar 1886kez okundu!

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 779 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.