Playstation 4 ‘ün Geleceği

Read ın your language

Bu yazı şimdiye kadar 2895kez okundu!

PlayStation_Gelecek_Sony_

Sony’in İngiltere Brighton şehrinde düzenlenen “Geliştiriciler Konferansı” nda Playstation 4’ün geleceği özetlendi.

Streaming kısmını şimdiden görmeye başladık. PlayStation 4 üzerinden oyunları canlı yayın yapabilme yeteneği bunun ilk adımı. Ayrıca PlayStaton Store’daki dijital oyun satışları da gayet iyi gidiyor. Şu anda Beta sürecinde olanPlayStation Now’ın geleceğinde, oyunları dijital olarak satın alır almaz, stream ederek oynayabilmek var. Böylece aynı filmlerde olduğu gibi fiziksel medya ihtiyacı da azalacak.

İkincisinin ne olduğu pek belli değil ama Sony her zaman PlayStation’un evlerimizin en önemli eğlence ve oyun parçası olmasını istemiştir. Popüler konsol için gelecekte ev otomasyonu veya sağlık/aktivite takip ürünleri pazarında kendine yer edinmesi mümkün olabilir.

Üçüncü konu sanal gerçeklik ise yakın gelecekte Sony’nin çok önem vereceğini düşündüğümüz bir alan. Özellikle de firmanın geliştirmekte olduğu sanal gerçeklik gözlüğü Project Morpheus’u nasıl konumlandıracakları önemli. Bu ürüne ne kadar destek vereceklerine bakarak, PlayStation’un sanal gerçeklik sektöründe nasıl bir duruş sergileyeceğini göreceğiz.

Bu yazı şimdiye kadar 2895kez okundu!

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 784 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.