Playstation Classic Gizli Ayarlar

[adsenseyu4]

Read ın your language

Playstation Classic Gizli Ayarlar
Playstation Classic Gizli Ayarlar

Playstation Classic Gizli Ayarlar

Playstation Classic Gizli Ayarlar ;

Playstation Classic Gizli Ayarlar
Playstation Classic Gizli Ayarlar

Çok taze ülkemizde ön sipariş ile satışa çıkan ilk Playstation olan Playstation 1 ‘ın mini ve güncellenmiş hali olan Playstation Classic ‘in çok geçmeden gizli menüsüne erişim sağlandı. Hem de çok büyük bir uğraş ve hack işlemi bile gerektirmeden.

TheNextWeb ‘de video ile paylaşılan bu konu akla şu soruyu getiriyor, ” Acaba yüklü gelen 20 oyundan fazla yükleme yapılabilir mi ? Yada kapasitesine göre mevcutlar silinip istenilenler ile değiştirilebilir mi ?”

Nostalji severler zaten Amiga 500, Atari , Commodore 64, Nintendo Gameboy ve nice oyun konsollarının ki bunların içine Playstation 1-2 oyunları da dahil emulatörler vasıtasıyla android mobil işletim sistemli akıllı telefon ve tabletlerde veya bilgisayarlarda oynanabiliyor.

Playstation Classic hakkında bilgi almak isterseniz tıklayın /dokunun.

[adsenseyu1][adsenseyu2]

Playstation Classic Gizli Ayarlarına Nasıl ulaşılır ?

Retro Gaming Channel Youtube kanalında paylaşılan aşağıdaki video da görebileceğiniz gibi Playstation Classic USB portu üzerinden takılan bir klavye ile gizli ayarlarına erişilebiliyor.

Teknoloji meraklısı YouTuber’ların olduğu bir odaya yeni bir cihaz getirdiğinizde tahmin edeceğiniz üzere söküp nasıl çalıştığını ,donanımlarını keşfedeceklerdir yada bir hack işlemi yaşanacaktır. Gizli menülere ve özelliklere erişilecek ve çeşitli denemeler ile bir sızıntıdan fayda sağlanacaktır. Resmen adamların işleri bu… Güvenliklerin arttırılması için bu insanlara da ihtiyacımız olduğunu unutmayın.

[adsenseyu3]

Playstation Classic Gizli Ayarlar
Playstation Classic Gizli Ayarlar

Playstation Classic ‘in emulator ayarlarına (gizli ayarlarına) , USB portundan birisine klavye takıp sonrada bir oyun başlamadan ESC tuşuna basmak yeterli olacaktır. Emulator ayarlarına diğer bir değişle gizli ayarlarına girdiğiniz de ne yapabilir siniz ?

Bir çok ayarlarla oynayıp ,kurcalayabilirsiniz. Hileleri kullanmak, scanlines eklemek ve birden fazla kayıt için erişim dahil olmak üzere, buradaki her tür şeyle uğraşabilirsiniz.

Ufak bir detay verelim ; Playstation Classic ‘e takılan her klavye ile gizli ayarlara erişim sağlanamıyor. Haberi duyanlar geri kalmak istemeyip merakla saldırmış olmalı ki ,yorumlarda herhangi bir klavyeden belirtildiği gibi erişim sağlanamadığı paylaşılmış. Şimdilik deneyenler arasında Logitech ve Corsair markalı klavyelerde işe yaradığı paylaşılmış.

Hemen belirtelim ki , bu ve benzer denemeler Playstation Classic cihazınıza zarar verebilir. Bu sebepten sorumluluk tamamen size aittir. Eğer kafaya koyduysanız bence biraz 800,-TL ‘lik cihazın önce keyfini çıkartıp sıkılın. 🙂

Diğer taraftan belirtelim ki , henüz oyun yükleme gibi bir işlem yapılmış değil. Yani özetle bir kaç işinize yaramayacak ayarı değiştirmek için risk almayın derim.

[adsenseyu1][adsenseyu2]

https://youtu.be/yNtAUwz8fqw

[adsenseyu5]

Playstation Klasik Satışta!

Spotify Playstationda Nasıl Kullanılır ?

 

 

 

 

 

 

[adsenseyu1]
Tayfun KINACI hakkında 784 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.