Öğrencilere Ücretsiz Microsoft Yazılımları

Read ın your language

Bu yazı şimdiye kadar 2909kez okundu!

Yukarıdaki programları öğrencilerin ücretsiz kullanabilmesi için yapması gerekenler ;

1- Önce  üye olup daha sonra aktifleştirmeniz gerekir. “www.dreamspark.com” adresine girin. Sayfa açıldığında aşağıdaki resimdeki kırmızı işaretli “Sign in” tıklayın.

2- Giriş yaptıktan sonra sayfanın sol tarafında aşağıdaki resimde işaretli bölgede “It’s Easy” bölümündeki aşamaları yapmamız gerekiyor. “Sign in” giriş yaptığımız için 1. aşamayı tamamlamış bulunmaktayız. Şimdi öğrenci olduğumuzu onaylattırmamız gerekmekte. 2. aşama “Get Verified” yazısına tıklayıp diğer aşamalara geçiyoruz.

3- “Get Verified” yazısına tıkladıktan sonra aşağıdaki resimde göreceğiniz aşamalar gelecek karşınıza. Kırmızı kutu ile işaretlenen yerleri işaretleyip devam edin.

4- Okulumuzu seçmemizi istiyor. Aşağıdaki gördüğünüz resimde kırmızı işaretli alanları uygulayıp devam edin. (Okul ismimiz, iki tane olmakta ikisinden birini seçebilirsiniz fark etmez.)

5- Okulumuzu seçtikten sonra, bize okuldan verilen mail adresimize, onaylamamız için mail göndermemizi istiyor. Aşağıdaki şekilde “okulnumaranız@sakarya.edu.tr” mailinizi yazıp “Verify” Onayla butonuna tıklayınız.

6- Mailimizi yazıp gönderdikten sonra okul mailimize giriyoruz. (Girmek için :http://www.mail.sakarya.edu.tr/) Mailmize aşağıdaki resimdeki örnekteki gibi, bir mail gelecek resimde gösterilen şekilde onaylamanız gerekmektedir.

7- “Get Started – It’s Easy” bölümüne baktığınızda hesabınızın onaylandığını göreceksiniz.

8- Hesabımızı onayladık şimdi programlarımızı indirme ve key (şifre)lerimizi almayı görelim. Örnekte; Visual Studio 2008 Professional Edition nasıl indirip nasıl şifremizi alabileceğimizi aşağıdaki resimde göreceksiniz..

9- Seçtiğimiz programın linkine tıklayarak içeriğine giriyoruz. Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi, “Download” ve “Get Key” butonlarına tıklayarak indirme işlemini ve şahsınıza özel öğrenci lisans keyinizi alabilirsiniz.

Hayırlı olsun. Microsoft ‘a ayrıca teşekkürler.

Bu yazı şimdiye kadar 2909kez okundu!

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 779 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.