Nintendo Switch Lite Tanıtıldı

[adsenseyu4]

Read ın your language

Nintendo Switch Lite Tanıtıldı

Nintendo Switch Lite tanıtıldı. Tanıtım videosunda  da bizzat Yoshiaki Koizumi yer aldı. Özetle Nintendo Switch ‘in çıkış amacını ve Nintendo Switch ‘den farkının ne olduğu video de özetlenmiş.

Nintendo Switch ülkemizde Playstation ‘a rakip olmadı. Hem taşınabilir hem de TV ‘ye bağlanabilir oyun konsolu olarak Nintendo kullanıcıların dikkati çekmeyi başardı. Ancak oyun grafik ve kalitesi Playstation kalitesinde olmadığı için tercih edilmedi. Nintendo Gameboy ‘u bilen ve belli oyunların hayranı olanlar ve çocuklarını bu oyunlarla buluşturmak isteyenlerin yine tercihi oldu. Nintendo ‘nun en sevilen ve bilinen oyunları başında Mario ve Zelda gelir. Adını listelemediğimiz bir çok oyun da cabası…

[adsenseyu2]

Sony ‘nin Playstation serisini elde taşınabilir versiyonu olan PSP, PSP Go , PSP Vita modellerini çıkarttı ancak Playstation 3-4 serisi kadar tutmadığı bir gerçek. Hem grafik hem de akıllı telefon ve tabletler bu sektördeki çoğunluğun ihtiyacını karşılıyor.

Buna rağmen Nintendo hala taşınabilir oyun konsolu konusunda umutlu olmalı ki Nintendo Switch Lite ‘ı üretip tanıttı.

Nintendo Switch Lite

Nintendo Switch Lite ;

 • Nintendo Switch ve Nintendo Switch Lite ‘ın tasarımları birbirine çok benziyor.
 • Yekpare bir kasa ile gelecek sadece 3 renk seçeceği mevcut (Sarı,Gri,Turkuaz) olan Lite sürüm, taşınabilirlik açısından da kolaylık sağlıyor. Ayrıca bu yeni modelde ilk modelde bulunan ve pek beğenilmeyen yön tuşlarının yerini d-pad alıyor.
 • Daha hafif ve daha uygun fiyatlı,
 • Tek parça, ayrılmıyor.
 • Bütün Nintendo oyunlarını değil, sadece Nintendo Switch Lite uyumlu oyunlar oynanabiliyor.
 • TV’ye bağlanmıyor.
 • Nintendo Switch ile bağlantı sağlayıp aynı oyunda 2 ve ya daha fazla oyuncu yer alabiliyor.
 • Daha uzun pil ömrü sunuyor.
 • Ekran boyutu 5,5 inç ve 720P kalitesinde.
 • Dock  bağlantısı,Con kumandalar, Switch Pro Controller ve Poké Ball Plus gibi benzer aksesuarlar kullanılamıyor.
 • Nintendo Switch Lite modelinde Wi-Fi, Bluetooth ve NFC de var.
 • Nintendo Switch Lite Amerika ‘da 199 USD’ye 20 Eylül’de satışa sunulacak.
  Nintendo Switch modeli 299 USD ‘ye şuan satıştadır.

[adsenseyu1][adsenseyu2][adsenseyu3][adsenseyu4][adsenseyu5]

 

[adsenseyu3]

Ayrılabilir ilk Oyun konsolu Nintendo Switch tanıtıldı.

Nintendo Switch Lite web sayfası

 

[adsenseyu1]
Tayfun KINACI hakkında 784 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.