Microsoft’tan 25 Dolarlık telefon Nokia 130

Read ın your language

Bu yazı şimdiye kadar 3154kez okundu!

Nokia-130-Dual-SIM-hero-1-jpg

Microsoft, Nokia ‘yı satın aldıkta sonra ilk hedefini gösterdi. En ucuz cep telefonunu piyasaya sürerek, hem dikkatleri üzerine çekmeye çalışıyor hem de cep telefonunu sadece aramak,aranmak,sms atmak gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak isteyenleri hedefliyor.

Malum cep telefonlarına sadece cep telefonu demek artık büyük haksızlık olur. Yapamadıkları kalmadı nerdeyse…

Microsoft ‘un Nokia adını kullanmaya devam ettiği ise diğer ilginç nokta. Satın alma duyulduğunda “nokia” markası tarih oluyor denilmişti ki , microsoft bu marka bilirnirliğinin ekmeğini yemek istiyor.

Nokia-130-Dual-SIM-hero-2-jpg

 

Nokia 130 ‘un hedef marketi ; Africa ve Orta Doğu olarak duyurulmuş.

Nokia 130, tek sim kartlı yada çift sim kartlı olarak satışa sunuluyor. Çift sim kart ile aynı anda iki numaranın kullanılabileceği belirtilmiş. En önemli nokta ; Nokia 130 ‘da internet hizmeti kullanılamıyacak olmasıdır. İnternetsiz cep telefonu!

Nokia-130-Dual-SIM-durable-jpg

Müzik ve video oynatabilecek ancak çok beklentiniz olmasın.

32 GB SD kart desteği var.

Nokia 130 ‘un ayrıca ; radyosu, flash feneri,bluetooth’u var.

Ekranı tahmin ettiğiniz gibi son derece küçük. 1.8 inclik LCD ekran.

Siyah,kırmızı,beyaz renkleri mevcut.

Henüz satışa sunulma tarihi belli değil.

 

Bu yazı şimdiye kadar 3154kez okundu!

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 779 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.