Katlanabilir ekranlı Samsung Galaxy X Henüz Değerlendirilmemiş

Bu yazı şimdiye kadar 448kez okundu!

Katlanabilir Ekranlı Samsung Galaxy X

Katlanabilir ekranlı Samsung Galaxy X – tayfuncatechnology.com

Katlanabilir ekranlı Samsung Galaxy X , aklınıza geleceğinden de pahalı olacak baştan belirtelim.

Samsung’un katlanabilir Galaxy X akıllı telefonu (ya da diğer adı ile Galaxy F) nihayet duyuruldu. Ancak, düşünelenden daha pahalı olabilir.

Samsung’un Kaliforniya’daki geliştirici konferansı sırasında gösterilen cihaz, son dört yıldır ve bu yıl için çok fazla spekülasyon konusu oldu. Telefonun tasarımında en büyük hilesi olan katlanır ekranı görmeye başladık.

Ancak, Galaxy X’in Samsung’un en pahalı telefonlarından biri olabileceğine inanılıyor. Bu deneysel doğası gereği bu yakın bir kaçınılmazlık olsa da, Kore Times gazetesinde yayınlanan bir raporda Galaxy X ‘in 2 milyon won bir SIM ücretsiz fiyatla piyasaya çıkacağı belirtiliyor. Bu 9,588 TL  eşittir. Bu bağlamda, iPhone XS Max’den daha pahalı ve üst düzey iPhone XS Max’e göre neredeyse daha pahalı.

Yüksek bir fiyata, Galaxy X’in maliyetini gerçekten haklı çıkarmak zordur. Samsung’un mobil ürün pazarlamasının SVP’sinin nedenlerinden biri muhtemelen, Justin Denison sahnede yeni cihaz hakkında çok fazla bilgi vermek istemedi. Bunun yerine sadece Samsung Galaxy X’u karartılmış ışıklar altında çırptı ve ardından ikiye katladı.

Galaxy X, katlandığında ,Galaxy X’in kendi tasarımı tarafından korunan bir 7.3 inç tablet benzeri bir ekrana sahip ve bir telefona açmak için dışarıda ikinci bir 4.6 inç ekran kullanılır. Birazcık tıknaz olsa bile …

via GIPHY

Samsung’un arama yaptığı, çok aktif pencere sayesinde, üç uygulamaya kadar eşzamanlı çalışabiliyor. Cihazdaki üretim “aylar içinde” başlayacak ve her biri “Infinity Flex Display” kullanıyor. Bununla birlikte, cihazın piyasaya ne zaman geleceğini bilemiyoruz, ancak ABD’de açıklandığı üzere, Güney Kore pazarına kilitlenmek yerine dünya çapında bir sürüm olduğunu görürüz.

.ads in wordpress

Samsung, Android’in versiyonunu da Galaxy X’e adapte edilmiş. Google’ın Android ile form faktörünü desteklediği söyleniyor. Bu, Samsung’un kendi Android arayüzünü değiştirmeye daha fazla ek çalışma yapması gerekmediği anlamına geliyor. Google ayrıca geliştiricilerin katlanabilen cihazlarda ve ekranlarda daha iyi çalışmak için Android’in mevcut özelliklerini kullanmaya başlaması için rehberlik sağlamaktadır.

Tüm basın toplantısını ve Samsung Galaxy X’in açılışını aşağıdaki YouTube videosunda izleyebilirsiniz.

 

Samsung Galaxy X hakkında bildiğimiz her şey

Samsung Galaxy X çıkış tarihi: Ne zaman çıkıyor?

Samsung, Galaxy X’in üretimine başladı, 2018’de bunu yapmak için beklentiler doğrultusunda patlama yaptı. Katlanabilir bir telefonun geliştirme zorlukları ve Infinity Flex Display’in entegrasyonu göz önüne alındığında, Samsung’un geliştirme sürecini hızlandırmayacağı muhtemel.

Bu nedenle, Samsung Galaxy X , 2018 yılında çıkması pek mümkün değil. Samsung’un, Şubat 2019’da Mobile World Kongresi’nde Galaxy X için resmi bir çıkış tarihi duyurması, Galaxy X’in ortalamasını vermesi çok daha muhtemel. -2019 çıkış tarihi.

Samsung Galaxy X fiyatı: Ne kadara mal olacak?

Kimse Samsung Galaxy X’in uygun fiyatlı bir akıllı telefon olmasını beklemiyordu, ancak Kore Times’ından fiyatı hakkında dolaşan söylentiler ,beklenenden daha fazla. Analist kaynaklardan gelen raporlar sayesinde, Galaxy X’in 9,588 TL olabileceği söyleniyor. Fiyatlar, şüphesiz, artan depolama ve potansiyel olarak daha fazla bellek gibi ekstraları hesaba katmaya başladığınızda 15,000 TL’ye kadar yükselir.

Galaxy X aynı zamanda Samsung’un 7nm çipleriyle çalışacak şekilde tasarlandı ve iki AMOLED ekran kullanıldı, bu yüzden asla uygun fiyatlı bir akıllı telefon olmayacaktır. Galaxy Note 9 şimdiden 7.000 TL yakın bir fiyatla satılıyor. Galaxy X’in bundan öteye geçmesi sürpriz değil.

Samsung Galaxy X tasarım: Katlanabilir telefon nasıl görünür?

Temmuz 2016’da, Patently Mobile, Samsung’un katlanabilir telefon ve tablet konseptlerini gösteren birkaç resim grubu yayınladı. Diğer teknoloji sitelerini bir seferde birden fazla görüntü kümesi ödünç almalarını kısıtladıkları halde (aşağıya bakınız), tam bir resim aralığı burada bulunabilir.

Daha yakın bir zamanda, Kasım 2017’de, SamMobile, Galaxy Xlub’un GalaxyClub sitesi aracılığıyla Galaxy X’te “en yakın bakışımız” olabileceğini düşündüğü görüntüleri yayınladı. Resimler, Microsoft’un Yüzey Kitabından farklı olarak değil, menteşeli bir cihaz göstererek, katlandığı zaman benzer küçük bir boşluk gösteriyor. Yine de, görülmemiş bir akıllı telefon teknolojisi parçası.

Bununla birlikte, cihaz nihayet açıldığında, gerçekte neye benzediğini söylemek zor oldu. Prototipin formunu gizlemek için ışıkları kısarak ve katlanır ekran teknolojisini gerçekten sergilediğinizde, yalnızca önceden  verilen bilgiye göre 7.29 inç OLED tablet ekranını ve kapatıldığında 4.6 inç harici OLED ekranını görebiliyordu.

Katlanabilir ekranlı Samsung Galaxy X – tayfuncatechnology.com

Daha büyük ekranı katlayarak, kapatıldığında dış ekrana çevirmek yerine, bu büyük ekran kullanımda değil iken korunabilir.

Ne yazık ki, bu tasarım çok sayıda akıllı telefon meraklıları için uygun olmayabilir, ilgi çekmeyebilir. Galaxy X oldukça kalın hale yapar gibi görünüyor. Ancak bu, Samsung’un deneysel bir ürünüdür. Bu nedenle, Note Edge ve Samsung telefonlarının Edge serisinin geri kalanıyla olduğu gibi, tasarımın önümüzdeki yıllarda zayıflamasını bekleyebilirsiniz.

Bu kalınlığa rağmen, Galaxy X’in menteşesinin söylediği, ekranın iki tarafının neredeyse dokunarak neredeyse mükemmel bir katlamaya izin verecek. Cepler içine düştüğünde ya da itildiğinde hasarı önlemek için ekranın iki tarafı arasında kasıtlı bir boşluk bırakmaz. Görünüşe göre, cihazı farklı yönlerde tutabilir, böylece bir stand olarak kullanabilirsiniz.

Samsung Galaxy X Özellikleri :

Galaxy X, MWC 2018’den beri duyulan ancak bir türlü piyasaya çıkamayan telefondur. Meraklandırma politikası başarılı olacak mı ?

Galaxy X’in belirleyici özelliği olması beklenen esnek yeteneklere sahip Super AMOLED ekran.

Tüm bunlar, 2010’un eleştirmenlerinin, Samsung’un orijinal Galaxy Note’u, 5.3 inçlik ekranı çok büyük saydığı için eleştirdiği günleri hatırlatıyor. Birkaç yıl ileri sar ve büyük, güzel ekranların trend olduğunu göreceksiniz. 5.3 inçlik bir ekran, bazıları 5.7 inçli bir göstergeye sahip olan şık Not7 ile, bazıları için bile yeterli görünebilir. Galaxy X’teki genişletilebilir / daraltılabilen özellik, Samsung’un hayranlarının ilgisini artırabilir: kolay tutulabilen bir telefona, geniş gözlü tablet meraklısına, kolayca görülebilen bir telefona, herkes için boyutlara sahiptir ve önyükleme için uyarlanabilir .

Son raporlara göre, cihaza ikinci bir ekranın eklenmesi, cihazdaki pil ömrünün, insanların Samsung lider ürünlerinden beklediği kadar olağanüstü olmayacağı anlamına geliyor. Samsung’un süslü esnek cihazını düşünürseniz dikkat etmeniz gereken bir şey.

Kaynak

Katlanabilir 1 dk da şarj olan pil çok yakında..

Microsoft Universal Katlanabilir Klavye

 

Bu yazı şimdiye kadar 448kez okundu!

Bu Yazıyı Değerlendirin lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.