iPhone X serisinde Ekran Görüntüsü Nasıl alınır?

[adsenseyu4]

Read ın your language

iPhone X serisinde Ekran Görüntüsü

Nasıl alınır?

iPhone X serisinde Ekran Görüntüsü Nasıl alınır?

iPhone X serisi ile ana tuş (home) artık yok. Daha önceki iPhone modellerinde ekran görüntüsü alırken ana (home) tuşu kullanılırdı.

iPhone X ile kalkan ana (home) tuşu sonraki sonraki takip eden iPhone XS , iPhone XS Max , iPhone XR ‘da da yer almıyor. Dolayısıyla artık bu tuşu bozulması gibi bir dert kalmadı ve bir alışkanlığın daha sonuna gelindi.

[adsenseyu3]

iPhone X serisinde Ekran Görüntüsü Nasıl alınır?

Önceki iPhone modellerine benzer şekilde, aynı anda iki düğmeye basmayı gerektirir. Bu kez bu düğmeler Yan düğmesi ve Sesi Açma düğmesidir. Yan düğme, cihazınızın açma-kapatma veya uyandırırken kullandığınız düğmenin aynısıdır; Aşağıdaki iki düğmeyi vurguladık.

[adsenseyu3]

iphone x ekran goruntusu nasil alinir
iphone x ekran goruntusu nasil alinir

İki düğmeye bastıktan ve bıraktıktan sonra, tanıdık deklanşör sesini duyarsınız. (telefonunuzun sesini kapatmadığınız sürece) ve o andaki ekran görüntüsü çekilir.

Ayrıca, çektiğiniz ekran görüntüsünün bir ön izlemesini de göreceksiniz. Ön izleme birkaç saniye sonra kaybolacak, ancak ekran görüntüsünü düzenlemek veya işaretlemek isterseniz, Fotoğraflar uygulamasına kaydetmeden veya tamamen iptal etmeden önce dokunup müdahale edebilirsiniz.

[adsenseyu4]

Ekran görüntüsü almak için kullanılan iki düğmenin konumu yukarı ve aşağı doğrudur. Bir yandan ekran görüntüsünü tek el ile almak artık daha kolay. Artık Ana tuş (home) ve Yan düğmelerine birlikte basmak zorunda kalmayacaksınız.

Yanlışlıkla ekran görüntüsü alma olasılığınız da yüksek tabii.

[adsenseyu5]

iOS 12.1 iPhone X Patladı

Donup kalan iPhone X , iPhone XS , iPhone XR nasıl Resetlenir (Soft Reset)?

Yurtdışından iPhone alacaklar Mutlaka okuyun!

[adsenseyu1]
Tayfun KINACI hakkında 784 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.