iPhone ve iPad kullananlar iOS10.2.1 güncellemesini yapın! Henüz Değerlendirilmemiş

[adsenseyu4]

Read ın your language

iOS 10.2.1 Güncellemesinin kritik önemi !

Genelde güncellemeler ufak hataları gidermek, yamalamak için kullanılır ancak bu kez Apple ‘ın yayınladığı güncelleme 10.2.1 oldukça kritik bir güvenlik açığını kapatmak için yayınladı. Size tavsiyem hemen bu güncellemeyi yapmanızdır. Hoş zaten sistem sürekli sizi uyaracağı için zaten illaki yükleyeceksiniz. Ancak bu güncellemenin içeriğini öğrendiğinizde hiç beklemeden yükleyeceğinize eminim.

[adsenseyu1]

Özellikle duyurusu yapılmasa da aslında bu iOS 10.2.1 güncelleme ile iPhone ve iPad’deki kişisel bilgilerinize ulaşılma ve uzaktan kontrol gibi açığın kapatılması sağlanıyor. En güvenli mobil işletim sistemi ancak aksi ispatalanana kadar geçerli olduğu bir kez daha kanıtlanmış oldu. Demek ki en güvenli olarak düşündüklerimizin bile hala açıkları çıkabiliyor.

[adsenseyu2]

Sistem açığı, yüklenecek uygulama ile gerçekleşebileceğinin fark edildiği ve güzel haber olarak henüz bu sebepten mağdurun yada kanıtlanmış bir yöntemin olduğu tespit edilmemiştir.

Jailbreak işlemi yapılmış cihazların her türle riske açık olduğunu da hatırlatmadan geçmeyelim.

 En kısa sürede iOS 10.2.1 güncellemesini yapın ! 

Apple tarafından güncellemeni açıklamasını aşağıdaki linkten bulabilirsiniz.

https://support.apple.com/tr-tr/HT207482

 

[adsenseyu3]

[adsenseyu5]

Bu Yazıyı Değerlendirin lütfen.

[adsenseyu1]
Tayfun KINACI hakkında 783 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Sizin yorumunuz yok mu ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.