iPhone-iPad kilit ekranında oyun oynayabilirsiniz.

Read ın your language

Bu yazı şimdiye kadar 1726kez okundu!

iPhone – iPad ekranı kilitli iken oyun oynamak mümkün. Hatta 6 adet oyun var.

Yalnız hemen baştan belirtelim oyun grafikleri oldukça zayıf. Nokia ‘nın yılan oyununu hatırladınız mı ? Tam da öyle hatta o da var. Zamanında karışısında çok vakit geçirip joystick kırdığımız ATARI oyunları da var. Ancak hepsi ücretsiz değil.

iPhone veya iPad kilit ekranında bu younları oynamak için yapmanız gereken tek şey oyunu indirdikten sonra bildirim alanına eklemek. Daha sonra cihazınızın kilit ekranını daha açmadan bildirim kısmından oyunu oynamaya başlayabilirsiniz.

Steve – The Jumping Dinosaur Widget Game (Ücretsiz)

Steve-jumping-dinosaur
The Jumping Dinosaur Widget


Steve isimli bir dinozoru yönettiğimiz oyunda önümüze çıkan engelleri aşmaya çalışıyoruz. Ekrana dokundukça engellerin üzerinden atlayan Steve herhangi bir yere çarpınca ölüyor ve oyun yeniden başlıyor. Oyunu buradan indirebilirsiniz.

Quickgets Snake (2,69 TL)

Snake-game-iOS
Quickgets Snake

Telefonlara uğramış ilk bağımlık yaratan oyunlardan Snake, iPhone kilit ekranında oynanabilecek en iyi oyunlardan. Efsanevi oyunu buradan indirebilirsiniz.

Helicopter Widget (2,69 TL)

Helicopter-game-iOS
Helicopter Widget

Şimdiye kadar geliştirilen en iyi helikopter temalı arcade oyunu olmadığı aşikar ancak boş zaman öldürmek için Helicopter Widget ideal. Oyunu buradan indirebilirsiniz.

TicTacToe – Widget Edition (2,69 TL)

TicTacToe-Widget-Edition-iOS
TicTacToe – Widget Edition

Bildiğimiz SOS veya XOX oyununun widget versiyonu. Telefona veya arkadaşınıza karşı oynayabileceğiniz oyunu buradan indirebilirsiniz.

Overglide – Widget Game (2,69 TL)

Glide-game-iOS
Overglide – Widget Game


Bu kez helikopter yerine kağıt uçakla engel aşmaya çalışıyoruz. Overglide oyununu buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Minesweeper – Widget Edition (2,69 TL)

Minesweeper-Widget-Editio-iOS-game
Minesweeper – Widget Edition

İşte bir efsane daha! Windows’un meşhur Mayın oyununu iPhone kilit ekranından oynayabilirsiniz. Oyunu indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Flappy bird oyunu da var. (ücretsiz)

Ücretsiz Flappy Bird ‘ü indirmek için tıklayın

tappy-bird-widget-100618480-large

Bu yazı şimdiye kadar 1726kez okundu!

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 782 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.