iPhone 7 Plus ile HTC U Ultra Kıyaslama (Resimli)

Read ın your language

Bu yazı şimdiye kadar 1493kez okundu!

iPhone 7 Plus ile HTC U Ultra Kıyaslama (Resimli)

HTC ve Apple ‘ın son üretimleri olan iki güçlü cep telefonunu resim resim kıyaslandı. Eğer her iki cihazdan birisi arasında seçim yapmanız gerekiyorsa bu yazıyı okumadan karar vermeyin !

Öncelikle iPhone 7 Plus ve HTC U Ultra ‘nın boyutları ile kıyaslamaya başlayalım. Sonuçta cep telefonu olunca ağırlık -boyutlar oldukça önemlidir.

HTC U Ultra ‘nın 18g daha hafif.

HTC U Ultra daha hafif iken cihazın boyutları iPhone 7 Plus’a göre büyük kaldığını da belirtmek lazım. HTC U Ultra daha uzun ve daha kalın. Açıkçası aradaki fark 4mm ile 2mm arasında değişkenlik gösteriyor. Henüz elemek için erken davranmayın.

.ads in wordpress

Ekran boyutlarına bakıldığında HTC U Ultra 2 inc daha geniş ekrana sahip iken bu genişliğin tamamı yani %100 ekran olarak kullanılıyor. Bu durum iPhone 7 Plus ‘da kenardaki ince siyah çerçeve ile ekran kullanım oranını %93 ‘e düşürüyor.

HTC U Ultra ‘nın ekran çözünürlüğü ile iPhone 7 Plus 1080p iken HTC U Ultra ‘nın ekran kalitesi 2K çözünürlüğünde olması üstünlük yaratan bir fark. 

Ekran teknolojisi ile iphone 7 Plus ips ekran ile bildik kalitesinde devam ederken HTC Super LCD 5 ile canlı bir görsel imkanı sunuyor.

Her iki akıllı telefon da kullandığı işlemcisi açısından birbirinden üstün denemez. Oldukça birbirlerine yakın özellik olduğu için bu noktada eşit olarak düşünebilirsiniz.

RAM konusunda 4GB ile HTC U Ultra daha üstün durumda ancak mobil işletim sisteminin ram ihtiyacı da fonksiyonellik olarka kritik önem arz eder. Şu bir gerçek ki Android işletim sistemi 8 GB RAM de olsa %80 ‘nini kullanacaktır. iOS bu konuda başarılı bir işletim sistemidir. Optimum ram tüketimi ile iPhone ‘un performansını arttıran bir fonksiyondur.

.ads in wordpress

Her iki telefondaki ön / arka kamera özelliklerine bakınca , HTC U Ultra ‘nın üstün bir farkı olduğu açık. Ön kamerası 16MP olan HTC U Ultra, özçekim severlerin (selfie) ilgi odağı olacak gibi duruyor. Her iki telefonun da gece çekimlerinde aynı sonuçlara ulaşacağı f/1.8 değerleri mevcut.

Her iki telefonun da fotoğraflarda sarsıntı azaltıcı özellik olan optik görsel sabitleyici (OIS) özellik mevcut.

iPhone 7 Plus ‘da , görsel derinlik özelliği ve odak noktası zenginliği için çift kamera bulunurken HTC U Ultra ‘da mevcut değil.

MicroSD kart desteği ile ek hafıza özelliği sadece HTC U Ultra ‘da mevcut.

Her iki telefonda da klasik 3.5 mm lik kulaklık girişi mevcut değil.

Her iki akıllı telefonun parmak izi okuyucusu ön tarafta yer almaktadır. .ads in wordpress

HTC U Ultra sadece 64 GB dahili hafıza ile satılacak iken iphone 7 Plus 256 GB ‘lık olarak en yüksek hafıza kapasiteli telefon opsiyonunu elinde bulunduruyor.

Her iki akıllı telefonun da batarya kapasitelerine aynı diyebiliriz. 

HTC U Ultra , cam ve aliminyum kasadan oluşurken , iPhone 7 Plus tamamen Aliminyum kasa sahip. Apple , cam kasa ile ilgili aldığı şikayetleri değerlendirmiş olsa gerek. HTC ‘nin de elbet ağzı yanar.

.ads in wordpress

HTC U Ultra ‘nın sadece 3 rengi var iken (Mavi-Siyah-Beyaz) , iPhone 7 Plus ‘ın (Siyah-Jet Siyah-Gümüş-Altın-Altın Gül) rengi mevcuttur.

HTC U Ultra ‘nın Türkiye satış fiyatı 3.800-900 TL civarında olacak gibi duruyor. Malum iPhone 7 Plus 32 GB dahili hafızalı modeli 4.000 TL ‘den satılıyor. Dolar kurunu da düşündüğümüzde bu kadar rakam daha da değişiklik gösterebilir.

 

 

Bu yazı şimdiye kadar 1493kez okundu!

"iPhone 7 Plus ile HTC U Ultra Kıyaslama (Resimli)", 5 out of 5 based on 1 ratings.

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 779 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.