iPad Mini geliyor. 23 Ekim 2012

Read ın your language

Bu yazı şimdiye kadar 2742kez okundu!

iPad Mini’nin daha önce dedikodularla ile duyulan tanıtım tarihi 17.10 son duyumlarla kesinleşen 23.10.2012 olarak kesinleşti. Peki, nasıl emin olabilirsiniz ? Tabii ki tanıtım duyurusu ile işte Apple ‘ın son tanıtım duyurusu.

 

“We’ve got a little more to show you.” ile mesajın gayet açık verildiğini düşünüyorum. Tabii ki, sadece iPad Mini değil, ayrıca macbook’ların (imac,macbook,mac mini gibi..) yeni versiyonların hatta dokunmatik ekranlıları bile tanıtılırsa şaşırmam.

iPad Mini’nin 4 farklı model ile piyasaya sürüleceği iddia ediliyor. Hatta model numaraları belli.

P101,P103,P105,P107. Bu modeller arasında ne gibi fark olabilir, onu göreceğiz. Tahminler , iyi,daha iyi, ve en iyisi gibi sınıflandırılacağı yönünde ancak bu şekilde ne kadar etkili bir pazarlama stratejisi olur merak ediyorum.

iPad Mini, 2 renk (siyah -beyaz) olarak piyasaya sunulacak gibi gözüküyor. 1024×768 ekran çözünürlüğünde ve iphone 5 ve yeni nesil iPod’larda yer alan “Lightning connector” yeni data ve şarj bağlantı noktası olması ve arka tarafında kamerası olması bekleniyor. 8 GB’lık modeli’nin ortalama 249 USD’ye satılacağı tahmin ediliyor.

iPad Mini’nin sızan son kasa görüntüleri ;

 

 

 

 

 

Dikkatinizi çekti mi bilemem ama nedense Apple bir ürünü çıkartmadan önce özellikle dedikoduların çıkmasını sağlayıp nabız tutup ürünü üretiyor ya da talepler arzı yönlendiriyor ki bu da her markaya nasip olmaz ! iPhone’nun çıkışını çok net hatırlıyorum. iPod satışları ortalığı kasıp kavururken birden piyasa da bunun telefon da olduğunu düşünemiyorum diyip değişik fantastik dizaynlarla iPod ‘un telefon şeklide tasarımları internet dünyasında döndü durdu. Sonunda, Apple bu kadar arz a bu ürünü üretmeseydi zaten ayıp olurdu.

 

Bu yazı şimdiye kadar 2742kez okundu!

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 779 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.