İnternet Bağımlılığı Polikliniği açıldı!

Read ın your language

Bu yazı şimdiye kadar 4738kez okundu!

Bu haberi görür görmez önce bir irkildim sonra da isabet olmuş diye kendimce yorum yaptım. Hani kendi kendime de acaba ben de internet bağımlısımıyım diye düşünmedim değil. Bu soruyu bence herkes kendisine sorsun.

Hatta bence bu polikliniğin adı,Türk halkı için internet değil de ,Facebook bağımlılığı polikliniği olsa da olurdu.

Bu haber gerçek, şaka değil ! Bu Poliklinik, Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde !

“İnternet Bağımlılığı,

İnternet kullanım süresini sınırlama ve kontrolünde zorluk yaşamak, erişim isteğini durduramamak, internete ayırdığı zamanı giderek daha da artırmak gibi internetin aşırı ve kötü kullanımıyla ilgili sorunlarla başvuran kişilere, internet kullanımını kendi kontrolü altına tekrar alabilmesini hedefleyen, internet bağımlılığı ile ilgili eğitim ve tedavi planlamasının yapıldığı poliklinik, randevulu olarak hizmet vermektedir.”

Kaynak : İstanbul / www.bakirkoyruhsinir.gov.tr/Sayfalar/235/Psikiyatri/Internet-Bapimliligi.aspx?hl=internet">Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi

Polikliniğe randevunun da , internetten de alınması çok anlamlı geldi. 🙂

Randevu almak isterseniz tıklayınız.

Telefonla randevu almak için ; 0 212 572 23 23

[slideshow]

İnterneti seviyorsunuz ve bilgi bulmak,alış veriş yapmak için ideal uçsuz bucaksız bir yer olduğunu düşünüyorsunuz. Oldukça eğlenceli ama oldukça fazla internette vakit geçiriyor olabilir misiniz ?

Uzmanlar, internet kullanıcılarının % 6 sının internet bağımlısı olduğunu ve sürekli online olduklarını belirtiyorlar. İnternet bağımlılarının çoğunluğunu gençler oluşturuyormuş. İnternet bağımlılıları genelde asosyalleşmiş, aileleriyle ,arkadaşlarıyla,işyerinde ve okulda problem yaşarlarmış.

İnternet bağımlılığı konusunda  detaylı bilgi için Sayın Yrd.Doç. Dr.Özden ARISOY ( Abant İzzet Baysal Üniversitesi-Bolu / Psikiyatri Anabilim Dalı )  ‘un araştırmasını okumanızı tavsiye ederim. Okumak için tıklayınız.

TTNET’in araştırmasına göre Türkiye’deki 30 milyon internet kullanıcısının yüzde 59’u erkek, yüzde 41’i kadın. Çoğunluğu 15-35 yaş arası erkekler. Kullanıcıların yüzde 77.8’i, sosyal paylaşım siteleri ve sohbet için internete giriyor. Yüzde 54.5’i ise araştırma yapmak, yüzde 38.1’i e-posta kontrol etmek, için interneti kullanıyor.”

Türkiye’de Mobil İnternet Kullanımı Yüzde ( % ) 167 Artmış.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK), 2011 yılı 3. çeyreğinde Türkiye Elektronik Haberleşme Sektörü pazar verilerinden yapılan hesaplamalara göre, bu yılın 3. çeyreği itibarıyla geçen yılın aynı dönemine göre mobil bilgisayardan ve cepten internet kullanıcı sayısı da 3,4 kat artmış. 2010 yılı 3. çeyreği sonunda 1 milyon 558 bin 866 mobil bilgisayardan ve cepten internet kullanıcısı bulunurken, bu sayı 2011’in 3. çeyreği sonunda 5 milyon 324 bin 701’e yükselmiş.

2011 yılı üçüncü çeyrek itibariyle faturalı mobil geniş bant abone sayısı 3 milyon 133 bin 289, ön-ödemeli mobil genişbant abone sayısı 2 milyon 191 bin 412 olmuş.

Siz İnterneti en çok ne için kullanıyorsunuz ?

Bu yazı şimdiye kadar 4738kez okundu!

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 779 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

2 yorum

  1. Sosyal paylaşım siteleri çığ gibi büyümeye ve artık telefonlara bile girdikten sonra insanlar sanki delirmiş gibi sürekli internete bağlı kalıyorlar, sanki vücuda kan pompalayan ve yaşamı sağalayan internetmiş gibi…

  2. Öncelikle gayet başarılı bir çalışma olduğunu söylemeliyim..

    Gerçek dünyada sosyal olamayan insanların kendilerini tatmin etmek için zamanlarının çoğunu harcadıkları bir nevi sosyal(!) oldukları yegane alan internet..
    Bir çok şey gibi düzgün ve sınırlı kullanıldığında gayet yararlı..
    Bazı arkadaşlar eşeğin kulağına su kaçırıp bir arkadaş ortamında bile kendilerini soyutlayıp internete dalmaya başladılar.. Bu durum benim etrafımda çok sık olmaya başladı ve ben bundan pek hoşnut değilim açıkçası..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.