instagram hesabı silme-kapatma-dondurma nasıl yapılır ?

Read ın your language

Bu yazı şimdiye kadar 4887kez okundu!

instagram hesabı silme-kapatma-dondurma nasıl yapılır ?

Çeşitli sebeplerden instagram hesabınızı kapatma,silme,dondurma işlemi yapmanız gerekebilir.

iki seçenek ile sınırlandırmak doğru olur. Ya geçici olarak hesabı kapatır,dondurursunuz yada kalıcı olarak silersiniz ki bu durumda size ait tüm görseller ve kayıt bilgileri silinecektir.

.ads in wordpress

instagram hesabını kalıcı olarak sil !

 1. instagram kalıcı hesap sil tıklayarak silme sayfasına giriş yapacaksınız.
 2. Öncelikle üyelik bilgileriniz ile giriş ekranı karşınıza gelecek ve giriş ekranını geçtikten sonra aşağıdaki görselde yer alan “hesap silme” ekranı gelecektir.
 3. Hesabınızı neden sildiğinizi listeden seçmeniz gerekiyor ve ardından da şifre doğrulama işlemi geliyor.
 4. Hesabımı kalıcı olarak sil ‘e tıkladıktan sonra tamamen silme işlemi başlayacaktır. Hemen hatırlatalım , eğer silerseniz aynı bilgilerle tekrar hesap oluşturamazsınız !instagram hesabınızı tamamen silmekten emin değilseniz , instagram hesap dondurma işlemini yani takip eden işlemi yapmalısınız.

instagram hesabını dondur !

instagram hesabınızı geçici olarak kapatma işlemi için takip etmeniz gereken işlem sırasını gösterir.

 1. https://www.instagram.com/ web sayfasına giriş yapıyorsunuz. Mobil versiyonunda bu işlemi yapamazsınız. Bilgisayardan yapmanız gerekiyor.
 2. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra üye sembolünün (kafa) üstüne tıklayınız. (Sağ üst köşiede yer alır)
 3. Profil düzenle girin.
 4. Sağ altta yer alan , ” Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğini tıklayınız. ( görseli aşağıdaki gibidir.)

5. Hesap dondurma nedeninizi listeden seçtikten sonra , şifre doğrulamak için şifrenizi yazıp , hesabı geçici olarak kapat seçeneğini tıklamanız gerekir.

instagram hesap silme – dondurma işlemi hakkında orjinal  link.

Bu yazı şimdiye kadar 4887kez okundu!

"instagram hesabı silme-kapatma-dondurma nasıl yapılır ?", 5 out of 5 based on 1 ratings.
Emoji ile Tepkini Göster !
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 760 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

2 yorum

  • Merhaba Vedat,
   Belirtilen işlemi denedikten ne kadar zaman sonra tekrar giriş yaptın ? Instagram hesabını hemen kapatmanı istemez. Dolayısıyla kullanıcıya bir süre tanıyor ve hesap ve hesap içindeki görsellerin silmediğin sürece sillinmez. Hesap silme işlemini yaptıktan 3-4 gün sonra giriş yapmayı deneyin. Yani biraz bekledikten sonra hesabınızın tamamen silinmesi gerçekleşecektir.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.