IKEA için Montaj VR uygulaması -Adam Pickard Henüz Değerlendirilmemiş

Bu yazı şimdiye kadar 1130kez okundu!

IKEA için Montaj

VR uygulaması -Adam Pickard

IKEA için Montaj VR uygulaması -Adam Pickard çok iddialı geliyor. iPhone X ile tanıtılan VR ( Virtual Reality) dilimizde karşılığı artırılmış gerçeklik , uygulamalarda hızlı kullanılmaya başlandı. Önceleri oyunlarda iken şimdi çeşitli iş kollarının uygulamalarında işlevselik adına kullanılıyor. Örneğin ; Giyim sektöründe , Boya-badana , otomobil, dekorasyon gibi…

Dekorasyon konusunda “evimizin herşeyi – IKEA” da mobil VR uygulaması ile yeni boyut ekliyor.

 

IKEA ‘dan alacağınız mobilyayı evinizde yerleştirmek ilk akla gelen olabilir. Evet, tahmin yanlış değil ama dahası var…

.ads in wordpress

Bildiğiniz üzere IKEA ‘dan olduğunuz ürünler demonte ‘dir. Parça parça kutularda alırsınız, evde gelip montaj işini seviyorsanız uğraşırsınız. Yok arkadaşım ben uğraşmayım derseniz, montaj için ek hizmet bedelini ödeyerek bu durumdan sıyrılabilirsiniz. Beceremeyince aile üyelerine madara olmaktan da kurtulursunuz tabii. Eğer böyle bir merakınız ve yeteneğiniz yoksa bulaşmayın derim.

Yanlış montaj durumunda her türlü ekip çağırmak zorunda kalacaksınız ki bu durumda o kadar vakit ayırmanız da cabası.

Nasıl yanlış montaj edilir ki içinde numaralarla tek tek sıralayarak anlatılmış kılavuz çıkıyor diyebilirsiniz. Emin olun, yapamayabilirsiniz.

Adam Pickard , bu konuyu ciddi bir şekilde ele almış olacak ki bu proje ile noktayı koymuş.  Assemble AR uygulaması ile anlık olarak satın aldığınız ürünün montajını nasıl yapabileceğinizi animasyonu olarak göstererek kılavuzluk ediyor.

Uygulamanın tasarımcısı ; Adam Pickard – 

IKEA ‘nın Türkiye ‘de henüz aktif kullanılamıyor uygulamasından satın almak istediğinizi ürünü evinizde sanal olarak konumlandıra biliyorsunuz. Adam Pickard ‘ın projesi ile IKEA ‘nın uygulaması ne zaman birleşir bilinmez ancak prototip olarak bile hoşuma gitti.

Bu tarz uygulamaların otomotiv sektöründe ve elektronik sektöründe de kullanabilmek çok faydalı olmaz mıydı ?

ARKit,artırılmış gerçeklik, artırılmış gerçeklik IKEA,artırılmış gerçeklik uygulama,artırılmış gerçeklik uygulaması,AssembleAR, Adam Pickard, ikea, IKEA artırılmış gerçeklik, IKEA Assemble AR uygulama, uygulama haber

Playstation Sanal Gerçeklik gözlüğü PS4 VR

Google Earth VR Video

Wallit ; Sanal Duvara siz de not alın.

Bu yazı şimdiye kadar 1130kez okundu!

Bu Yazıyı Değerlendirin lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.