iCloud ‘dan sonra Dropbox da hacklendi.

Read ın your language

Bu yazı şimdiye kadar 3136kez okundu!

dropbox-2

Bulut depolama alanına giderek güven azalıyor. Önce Apple ‘in bilinen bulut depolama alanı olan iCloud çadırdadı ve arkası kesilmeden geldi. Maalesef bu sefer de çok bilinen diğer bulut depolama Dropbox patladı.

Yaklaşık 7 milyon’a yakın hesabın ele geçirildiği iddia ediliyor. Bahsi geçen çalıntı hesap listesi bir web sitesinde listelendi. Hangi web sayfası mı ?  Pastebin Şuan ilgili hesap ve şifreler tabii ki kullanılır durumda değiller. Yoksa suça ortaklık etmek gibi bir niyetim yok. Diğer taraftan bu web sayfasına Türkiye’den erişim mevcut değildir.

Konuyla ilgili acilen açıklama yapan Dropbox, hack’lendmediklerini; ele geçirilen şifre ve kullanıcı adlarının üçüncü parti servisler yoluyla elde edildiğini belirtti. Şimdiye kadar paylaşılan tüm şifrelerin de geçerliliğini yitirdiğini ekledi.

Siz yine de bir an önce şifrenizi değiştirmeyi unutmayın ! 

Bu yazı şimdiye kadar 3136kez okundu!

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 784 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.