HP EliteBook Folio G1-Apple Macbook ilk karşılaştırma

Read ın your language

Bu yazı şimdiye kadar 2204kez okundu!

HP-Elitebook-Folio-G1-tayfuncateknoloji

HP EliteBook Folio G1

Apple Macbook 12.5 inclik bilgisayarından bile ince HP EliteBook Folio G1.

Dizüstü bilgisayarlar tabii ki ince olmalı ,ince hafif dizüstü bilgisayar tanımına uygun ilk akla Apple ‘ın son macbook serisi 12.5 inçlik cihazları akla gelir.

macbook12.5-tayfuncateknoloji

Apple Yeni Macbook (12.5) 0.52 inç = 1.32cm iken HP EliteBook Folio G1 0.47 inç = 1.19cm kalınlığında. 0,13cm lik fark ile dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı olma ünvanını HP EliteBook Folio G1 modeli ele geçirmiş oluyor.

Apple Yeni Macbook ‘da sadece USB-C bağlantı noktası olmasında dolayı çok eleştiri alıyor. Bunu değerlendiren HP ailesi iki adet USB-C bağlantı noktası koyarak çözüm sunmuş gözüküyor.

HP-Elitebook-Folio-G1-tayfuncateknoloji-2
HP ELITEBOOK FOLIO G1

Teknik özelliklerler belli olduktan sonra yeni macbook ile kıyaslama yapacağız. Klavye tasarımlarına göz atarken birbirlerinin kopyası kadar oldukça yakın. Mouse pad bölümü Yeni Macbook ‘da daha geniş. Folio G1 ‘nın ekranı 180 dereceye kadar açılabiliyor.  Her iki cihaz da 9 saat üzeri batarya da kullanım imkanı sunuyor. Teknik özelliklerinde ciddi bir fark olacağını düşünmüyorum. Tasarım konusunda ikisi de son derece başarılı bu durumda en belirleyici özellik işletim sisteminin tercihi olacaktır. MacOSX mi,Windows 10 mu ? Bide fiyat unsuru var tabii ki , HP EliteBook Folio G1 ,Amerika satış fiyatı ; 999 USD ‘de başlarken Yeni Apple Macbook 1.299 USD ‘dan başlıyor. 300USD fark az değil.

HP-Elitebook-Folio-G1-tayfuncateknoloji-1
HP Elitebook Folio G1

.ads in wordpress

new-macbook-tayfuncateknoloji
Yeni Macbook (12.5 inç)

Apple is no longer the skinniest supermodel. HP’s newest business-targeted laptop squeezes a 12.5-inch screen into an aluminum shell that’s 0.47 inches thick, trimmer than an AA battery, and a hair thinner than the 12-inch MacBook’s 0.52-inch-thick body. But while Apple had only one new USB-C port for both power and wired connections, HP managed to fit in two ports. The Folio can swing open 180 degrees, and HP claims its battery should last over 10 hours.

 

Bu yazı şimdiye kadar 2204kez okundu!

"HP EliteBook Folio G1-Apple Macbook ilk karşılaştırma", 5 out of 5 based on 1 ratings.
Summary
product image
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
5 based on 1 votes
Brand Name
HP
Product Name
HP Elitebook Folio G1
Price
USD 999
Product Availability
Pre-Order Only

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 779 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.