HP Bilgisayar Kullananlara kötü haber

Read ın your language

HP bilgisayar
HP bilgisayar

Bu yazı şimdiye kadar 911kez okundu!

HP Bilgisayar Kullananlara kötü haber !

HP ‘de şu sıralar işler pek yolunda gitmiyor. Arka arkaya gelen iddia ve suçlamalarla karşı karşıya.

Pcmag.com ‘un haberine göre geçtiğimiz ay suçlamalardan birisi, windows kullanan HP bilgisayarlara casus program kurularak satıldığı yönününde oldu.

Son olarak ortaya çıkan suçlama ise HP bilgisayarlarda klavyeden yazdıklarınızı takip edip raporlayan bir casus yazılım tesadüfen fark edilmiş. Üstelik HP ‘nin 460 ‘dan fazla dizüstü (laptop) bilgisayarında olduğu belirtiliyor.

Keylogger casus yazılım, Michael Myng adlı güvenlik Ar-Ge ‘sinde uzman tarafından klavye sürücünde yer alan SynTP.sys dosyasını arkadan aydınlatmalı klavye özelliğini nasıl kontrol ettiğini öğrenmek için yaptığı inceleme de fark etmiş.

Genel geçerli ayar olarak de-aktif olan casus yazılım, basit bir kayıt değişikliği ile aktif edilebilecek durumdaymış. Tamamen kötü niyetli hacker ‘ların ekmeğine yağ sürecek ciddi bir güvenlik açığı olarak değerlendirilmiştir.

Kaynak: pcmag.com

HP EliteBook Folio G1-Apple Macbook ilk karşılaştırma

HP Pavilion Mini Masaüstü bilgisayarı

.ads in wordpress

Bu yazı şimdiye kadar 911kez okundu!

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 784 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.