Holo360 ile Aracınızda 360 dereceli kamera

Read ın your language

Bu yazı şimdiye kadar 547kez okundu!

Holo360 ile Aracınızda 360 dereceli kamera

Holo360 ile Aracınızda 360 dereceli kamera
Holo360 ile Aracınızda 360 dereceli kamera

Holo360 ile Aracınızda 360 dereceli kamera

Acer, Berlin’de düzenlenen IFA Fuarı’nda iki yeni 360 derece kamerasını gün ışığına çıkardı. Acer’ın tanıttığı kameralar teknoloji tutkunu otomobil kullanıcılarına hitap ediyor. Holo360 adını taşıyan kamera gücünü Qualcomm’un Snapdragon 625 işlemcisinden alıyor. Akıllı telefon boyutunda olan LTE bağlantı noktası sunan kamerada 3 inç ekran bulunuyor.

.ads in wordpress

Android 7.1 yüklü gelen kamera 4K çözünürlükte 360 derece video kaydı gerçekleştirebiliyor. Android 7.1 desteği sayesinde kullanıcılar kaydettikleri görüntüleri sosyal ağlar üzerinden hızlı bir şekilde paylaşabiliyor. Acer ’ın duyurduğu bir diğer 360 derece kamera olan Vision 360,  otomobil kazalarında sürücülere yardımcı oluyor. Sürücülerin kaydetmiş oldukları görüntüleri, GPS bilgileri ve hız bilgilerini bulut sistemine aktarabilen kamera uzaktan görüntüleme desteğine de sahip. Konum takibi yeteneğine sahip olan kamera bu sayede kullanıcıların park halindeki otomobillerini daha kolay bulmasına imkan tanıyor. Acer’ın 360 derecelik kameralarından Holo360, kasım ayında 429 dolardan, Vision360 ise bu yılın sonunda 414 dolardan Avrupa’da satışa sunulacak. Fiyatı oldukça yüksek ! Aksiyon kamerası koysanız daha uygun olur.

Bana göre Holo360 ‘ın bu fiyatına göre ek özellikleri de olsa bari. Örneğin ; Youtube desteği olup wifi ile internet bağlantısı sağlandığında youtube gibi video platformlarına video yüklemeye imkan verse gibi….

360 dereceli kameraya ihtiyacınız olmayabilir ancak araç kamerası kesinlikle önemli.

Çok yakında araçlarda yerleştirilmesi zorunlu hale gelirse şaşırmam. Hatta yeni araçlarda dahili olarak dikiz aynasının arkasında ve arka camda yer alabilir ki bence gayet de başarılı olur.

Android Güvenliği için Google Play Protect -Video

 

Bu yazı şimdiye kadar 547kez okundu!

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 767 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.