HBO Hacklendi ! Game of Thrones bölümleri sızıyor.

Read ın your language

HBO hacklendi.
HBO hacklendi.

Bu yazı şimdiye kadar 755kez okundu!

HBO hacklendi.
HBO hacklendi.

HBO Hacklendi ! Game of Thrones bölümleri sızıyor.

HBO Hacklendi !

Game of Thrones gibi bir çok dizinin yayıncı kuruluşu olan HBO hack mağduru olduğunu doğruladı.

Bugün teknoloji gündemini sallayan 2 haberden birisiydi. Diğeri ise Facebook ‘un bot ‘ları sanal zekanın örneği olarak kendi dillerini geliştirip kontrolden çıkabileceklerini göstermiş oldu.

Sony , Disney gibi bir çok film yapımcı şirketi hack mağduru olmuşlardı. HBO ‘da bu kategoriye girmiş oldu.

Holywood için siber dejavu oldu.

HBO , hackerların serverlarına sızmayı başardıklarını ve henüz tespit edilememiş miktarda verinin çalındığını doğruladı.
Şuan için Ballers ve Oda 104 ‘a bölümler ait videolar internette yayınlanıp dağıtılıyor. Daha da kötüsü yayınlanması beklenen Game of Thrones ‘a ait bölümler de yayınlanacakmış.

HBO , konu ile ilgili detaylı incelemelere başladıklarını ,hukuk ekipleri ve özel siber güvenlik firmaları çalışma yürüttüklerini duyurdu. Veri güvenliği HBO için birinci önceliği ciddi bir sorumluluğunun olduğunu paylaşmış. Bu eylemi gerçekleştirenlerin elbet bulunacağını belirterek duyuruda bulunmuşlar.

Maalesef ki iddiaya göre 1.5 Terrabyte ‘lık verinin çalındığı belirtiliyor. Bu kadar yüksek miktardaki verilerin sadece yayınlanmayan dizi veya filmler olmadığı ,çalışanlara ait veri ve finansal bilgilerin de yer aldığı bildirildi.

Diğer taraftan hackerlar çalıntı veriler arasındaki Game Of Thrones dizisine ait verilerin internette yayılmaya başlanmış.

Pazar akşamı hackerların gönderdiği e-mail de ; (tercümesi tarafımdan )

.ads in wordpress

” Selam İnsalık. Siber uzay çağının en büyük sızıntısı gerçekleşiyor. İsmi nedir ? Ohh, belirtmeyi unuttum. HBO ve Game of Thrones….!!!!! İlk öncü tanık olarak bu sızıntı verileri indirebilecek şanslı kişisin. Tadını çıkart ve dağıt. Kim daha çok dağıtmayı başarırsa , o kişi ile röportaj yapacağız. HBO çöküyor.”

Mesajın orjinali ;

“Hi to all mankind. The greatest leak of cyber space era is happening. What’s its name? Oh I forget to tell. Its HBO and Game of Thrones……!!!!!! You are lucky to be the first pioneers to witness and download the leak. Enjoy it & spread the words. Whoever spreads well, we will have an interview with him. HBO is falling.”

Tahmin edebileceğiniz gibi HBO bu durumdan hiç hoşnut değil. Game of Thrones gibi ünlü ve ilgi çeken bir serinin internette dolaşıp uygunsuzca dağıtılması büyük zarar. Eğer çalışan personele ait özel veriler ve finans bilgileri gibi detaylarda sızıntılar arasında ise ki, HBO Game of Thrones ‘un verilerine kaybettiğine pek üzülemez çünkü diğerlerinin yanında önemsiz kalacaktır.

2014 ‘de SONY ‘nin başına gelen saldırıda daha büyük olmaması yönünde umutlanılıyor. Eğer Hackerlar beyanlarında doğruyu paylaşıyorlar ise o halde bu durumda SONY ‘nin yaşadığı saldırıdan çok çok daha büyük olduğunu belirtebiliriz. Çok büyük bir fiyasko olarak tarihte yerini alacak. SONY Hack saldırısında 26 GB ‘ın biraz altında veri çalınmıştı. HBO ‘nun iddiasına göre 1.5 Terrabyte çalınmış olabilir. Bu durumda dünyanın en büyük hack saldırısı olarak tarihte yerini alacaktır.

Diğer taraftan korkulanın HBO ‘nun başına gelmesi durumunda gerçekten n’olacağını göreceğiz.

 

HBO hacklendi.
HBO hacklendi.

Bu yazı şimdiye kadar 755kez okundu!

Emoji ile Tepkini Göster !
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 761 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.