Google Earth VR Video

Read ın your language

Bu yazı şimdiye kadar 1232kez okundu!

Google Earth VR ile kullan

Google Earth VR ile Tüm Dünyayı Sanallaştırmayı mükemmellikle başarıp sunan Google Earth ekibini taktir etmek lazım.

Google Earth artık VR ile de kullanılabiliyor. Google Earth Nedir ? Özetle, Dünya ‘nın ayarlanabilir aktif haritası diyebiliriz. Ayarlanabilir diyoruz çünkü isterseniz sadece harita gibi kullabilir isterseniz yol tarifi ile mesafeyi kontrol edebilir , isterseniz de sokaklarda sanal olarak gezinebilirsiniz.

Google Earth VR , Dünya’nın 196,9 milyon metremilini kapsıyor. Nerden başlayacağınızı bilmiyorsanız , bunun için Sinematik tur hazırlanmış. Dünya ‘da görülmeye değer bir çok yerden en bilinenler ,Amazon Nehri,Manhattan şehri , Büyük Kanyon gibi gezintiye çıkartıyor.

Henüz Google Sky yok ancak Google Earth uygulamasından uzakdan dünyaya da bakabilmek mümkün.

.ads in wordpress

Başlangıç seviyesi ücretsiz olarak Steam de yayınlandı. HTC Vive kullanıcıları bu zevki ilk tadanlar olabilir. Kızıl ve Mavi gezenleri oturma odalarından keşfe çıkabilirler.

Yapılan duyuruya göre , Google Earth çok yakında tüm diğer platformlarda da kullanılabilir olarak sunulacak. Bununla beraber Google DayDream (Gündüz Rüyası) seneye bu zamanlar ortaya çıkacak gibi duruyor.

Bu yazı şimdiye kadar 1232kez okundu!

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 784 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.