Google Assistant ile Siri ve Alexa kıyaslandı

Read ın your language

Google Assistant ile Siri ve Alexa kıyaslandı
Google Assistant ile Siri ve Alexa kıyaslandı

Bu yazı şimdiye kadar 1056kez okundu!

Google Assistant ile Siri ve Alexa kıyaslandı

Google Assistant ile Siri ve Alexa kıyaslandı
Google Assistant ile Siri ve Alexa kıyaslandı

Google Assistant ile Siri ve Alexa kıyaslandı . Google Assistant, geçtiğimiz günlerdeki Google i/o 2017 ‘de yeni özellikleri tanıtıldı. Google i/O 2017 ‘den haberler başlıklı aşağıdaki yazıdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Google iO 2017 ‘den Haberler

Yeni Google Assistanı , wired ekibi denemiş ve rakipleri Apple ‘ın Siri ‘si ve Amazon ‘un Alexa ‘sı ile kıyaslamışlar.

Çeşitli dil ve aksanlarla verilen komut ve sorulara sanal zeka olan asistanlar nasıl cevap veriyorlar ?

En başarılı Google Assistant olmuş. Video ‘yu izleyin.

SONUÇ ;

  • 8 kişi cihazları kendi vurgularıyla test etti.
  • Google Home, soruları tanımada en düşük hata oranına sahipti.
  • Google, Asistan’ın konuşma hatası oranı yüzde 5’in altındadır.

İnternet arama devi Google, AI (artificial intellegence) (sanal zeka) tabanlı sesli Yardımcısından gurur duyuyor ve asistanı bir yıl boyunca daha akıllıca büyüdü. Google I / O 2017’in açılış konuşmasında CEO’su Sundar Pichai, Asistan’ın konuşma hata oranına ilişkin etkileyici istatistiklerden bahsetti ve bu oran şimdi yüzde 5’in altında. Yardımcının ana vurgusu elbette bağlamsal dili tanıma yeteneğidir. Ancak farklı aksanları tanımaya gelince ne kadar iyi olur?

Google’ın sesli Yardımcısı, Apple’ın Siri ve Amazon’un Alexa’sı ile rekabet eder; diğer ikisi, en azından şu anki şekliyle, kapaklarında eski olanlara kıyasla çok daha fazla deneyime sahipler. Bu ses temelli AI’lerin farklı aksanları anlama konusunda ne kadar iyi çalıştığını bilmek için, kablolu cihazları 8 kişiyle “Benedikt Cumberbatch ne zaman doğdu?” Gibi bir dizi soru sorarak test etti. Kaç tane Siri, Alexa ve Google Home’un haklı olduklarını görmek için kendi vurgularında. Aksanlar Amerikan, İngiliz, İskoç, İrlandalı, Avustralya, Japonca, İtalyanca ve Almanca’dır.

.ads in wordpress

Video, kasıtlı olarak, cihazların yakalayıp etkilenip etkilenmediğini görmek için kelimeleri ve isimleri bozuk telafuz halinde gösteriyor. Sonunda, Google Assistant, yalnızca İtalyan aksanını doğru bir şekilde tanımakta başarısız oldu; Alexa konuşma tanımada en kötü performansı gösterdi. Video, Google’ın Asistan’ın en az hatalı konuşmayı doğru bir şekilde algılayabileceğini iddia etmesini desteklemektedir. Asistan’ın artık Google Ana Sayfa’nda en fazla altı kişiyi tanıyabilmesinin nedenlerinden biri budur.

I / O 2017’deki Google, işlevselliği açısından Siri ve Alexa’ya daha yakın hale getiren bazı yeni Google Home özellikleri açıkladı. Bunlara takvim randevuları planlamak ve hatırlatıcılar oluşturmak, Evde ahizesiz görüşme yapmak ve Chromecast’li TV’lerdeki Asistanınızdan görsel yanıtlar eklemek de sayılabilir.

Bu yazı şimdiye kadar 1056kez okundu!

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 778 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.