Elektrikli Harley Davidson

Read ın your language

elektrikli harley davidson-3

Bu yazı şimdiye kadar 938kez okundu!

Elektrikli Harley Davidson

elektrikli harley davidson
elektrikli harley davidson

Elektrikli Harley Davidson ‘un resmen onaylanmış elektrikli motoruna ait görseller ve teknik detayları ;

Artan yakıt fiyatları ve Trafik sorunlarını düşününce Motorsikletler oldukça makul gelmektedir. Motorsikletlere önyargılı olarak bakıp tehlikesinin olduğunu düşünenler olabilir. Ancak unutmayınız ki onlar da trafikçe tescillenmiş plakalı taşıtlardır. Küçük olmaları taşıt olmadıkları ve bir takım haklara sahip olmadıklarını göstermez. Yani motorsiklet karşısında otomobil ‘in yok hakkı yada geçiş üstünlüğü gibi bir durum olamaz. Hazır burda konusu geçmişken belirtelim, Lütfen ve Lütfen Motorsiklet kullanıcılarına karşı duyarlı olun ve onların da trafikteki bir vasıta olduğunu unutmayın !

Alternatif yakıt olarak LPG ‘den sonra hemen akla gelen muhtemelen elektrikli araçlardır. Şuan için şarj istasyonları yaygın olmadığı için genel düşünce daha ona var şeklinde yorumlamayın. Tüketici ne kadar çok ilgi gösterirse o kadar hızlı yaygınlaşmak zorunda kalır. Fosil atık olan petrolle bağımlılığımızı en hızlı sürede azaltmalıyız.

Ünlü Motorsiklet markası geleceğe yönelik bir adım atıp Elektrikli Harley Davidson ‘u duyurdu. Projenin adı LiveWire. Projeye 3 yıl önce 2014 yılında başlandı tabii ar-ge çalışmaları bundan daha öncesine de dayanır. Elektrikli Harley Davidson LiveWire project teknik olarak 74 beygir güç, 70 Nm tork, 152 km/s maksimum sürat ve 208 kilogram toplam ağırlığa sahip olacak. Merak konusu ise yer alacak batarya ve tam dolu batarya ile gidibilecek en fazla kaç km ?

Bakın sorulara Bill Davidson nasıl cevap vermiş ?

.ads in wordpress

elektrikli harley davidson-2
elektrikli harley davidson-2

Harley Davidson ’ın kurucusu William Davidson’ın torunu olan Bill Davison; “Aslında yakın zamanda LiveWire prototipimizin tanıtımını gerçekleştirmiştik ve bu proje halen tazeliğini koruyor. LiveWire üzerinden planlarımız devam ediyor lakin seri üretime hazır olarak ne zaman tanıtacağımızı şu anda bilmiyoruz. Şimdilik şunu söyleyebilirim ki süreç gayet iyi şekilde ilerliyor ve tanıtımını kesinlikle gerçekleştireceğiz.” diyerek motorun sahip olacağı menzil değeriyle ilgili soruları şimdilik yanıtsız bıraktı. Otonom motosiklet düşüncelerine de karşı olduklarının altını çizen Bill Davidson; “Bence motosiklet kullanmak doğanın tadını çıkartarak özgürlüğe ulaşmaktır.” diyerek bu teknolojiye en azından şimdilik kapıları kapattı.

Bu yazıyı okumanızı öneririz !

Benzinli Otomobillerin Elektrikliğe çevirilmesi

Summary
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
5 based on 3 votes
Brand Name
Harley Davidson
Product Name
Harley Davidson LiveWire
Price
USD Unknown

Bu yazı şimdiye kadar 938kez okundu!

"Elektrikli Harley Davidson", 5 out of 5 based on 1 ratings.
Emoji ile Tepkini Göster !
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 760 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.