E-Devlet Soyağacı uygulamasında son durum nedir? Henüz Değerlendirilmemiş

Bu yazı şimdiye kadar 801kez okundu!

E-Devlet Soyağacı uygulamasında son durum nedir?

E-Devlet Soyağacı uygulaması , akıllı telefonlardan kullanılan bir uygulama değildir. E-Devlet ‘e girerek ulaşabildiğiniz 1800 yıllara kadar soyunuzu gösteren özetle soy ağacınızı gösteren yeni hizmettir.

Aslen nerelisiniz ? Atalarınız nereli ve nerden geldiğinizi biliyor musunuz ?

Atalarınız şah,vezir,padişah olabilir mi ?

[polldaddy poll=9936127]

E-devlet sistemine ulaşmayı başaranlar “belge oluştur” diyerek geçmiş yıllara ait soy ağaçlarını görebiliyor. Sistemde bu Alt-üst soy bilgisi sorgulama şeklinde görülüyor. Bu seçeneğe tıklayarak siz de soy ağacınızı görebiliyorsunuz. Bilgiler nüfus müdürlüğü sisteminden çekiliyor.

.ads in wordpress

Özetle, geçmişimizi ne kadar biliyoruz ?

İşte tam da bu sorulara cevap bulacak iken bir aksiliktir, yoğun ilgiden bırakın Soy Ağacımıza ulaşmayı artık E-Devlet’e bile ulaşamıyoruz !

Beklenmeyen ilgi yoğunluğu hesaba mı katılmadı yoksa herkesin yoğun sorgulama isteği sonucu teknik aksaklıklar mı yaşanıyor ?

Yoksa arkasında farklı bir neden mi var ?

Bundan sonrası nasıl olacak ?

Sistem üzerinden soy ağacı bilgisine ulaşan var mı henüz bilmiyoruz ancak gerçekten ne kadar doğru ?

Tüm sorulara cevaplara umarım kısa sürede birlikte ulaşırız.

E-Devlet üzerinden yapabilecekleriniz ,diğer işlemler nelerdir ?

E-devlet üzerinden mahkeme kararlarından tapularınıza, vergi ödemelerinizden yeni açılan hizmette olduğu gibi soy ağacınıza kadar bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Trafik cezası sorgulama hizmeti de bunlardan biri. E devlet üzerinden sorgulama yapabileceğiniz hizmetler şöyle sıralanıyor;

Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama,  Adli Sicil Kaydı Sorgulama ve Belge Doğrulama, Gelir Testi Sonucu Sorgulama, Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama, Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları İstihdam Başvuru Sorgulama, BİMER Yeni Başvuru, BİMER Başvuru Sonucu Sorgulama, Mobil/Sabit/İnternet/Kablo TV/Uydu İşletmecilerinden Borç ve Alacak Sorgulama, Baz İstasyonları Ölçüm Bilgileri, IMEI – Cep Telefonu Numarası Eşleştirme, IMEI Kaydet, IMEI Sorgulama, Numara Taşıma Sorgulama, Poliçe Sorgulama (DASK) , Araç Sorgulama, Sürücü Belgesi Ceza Puanı Sorgulama, MEB Sınav Sonuç Sorgulama, MEB Sınav Yeri Sorgulama, Askerlik Durum Belgesi Sorgulama, ASAL Bedelli Askerlik Başvurusu, Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) Hesap Bilgileri Sorgulama,
Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) İhlali Geçiş Bilgileri Sorgulama, SGK üzerinden 4A Emekli Aylığı Kesintileri, 4A Emekli Aylık Bilgisi, 4A Emekli Ödeme Bilgileri, 4B Borç Durumu, 4B Emekli Aylığı Kesintileri, 4B Aylık Bilgisi, emekli olunca ne kadar emekli maaşı alacağınızı sorgulama, 4B Tescil Kaydı, 4C Emekli Aylığı Kesintileri, 4C Bir Aylık Maaş Tercihi, 4C Tescil Kaydı sorgulama yapabilirsiniz.

Kayıtsız Telefon kullanma süresi değişti.

Üzerinize kayıtlı hat sorgulama ve ait olmayan hat ile ilgili işlemler

Acil durum ! , Neredeyim ? Cep telefonunuz ile öğrenin!

Çalınan yada kayıp olan fotoğraf makinasını bulma yöntemi

Bu yazı şimdiye kadar 801kez okundu!

Bu Yazıyı Değerlendirin lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.