DJI Mini Drone Spark

Read ın your language

Bu yazı şimdiye kadar 1378kez okundu!

DJI Mini Drone Spark

DJI Mini Drone Spark
DJI Mini Drone Spark

DJI mini Drone Spark , Drone denince akla gelen ilk markalardan biri olan DJI , hızla yeni ürünlerle ürün yelpazesini genişletiyor.

DJI’ın yeni drone’u akıllı telefona yüklenen DJI uygulaması haricinde Jedi stili olarak da kontrol edilebiliyor. Jedi stilini açacak olursak drone, el hareketiyle sağa veya sola, yukarı veya aşağı ve hatta elinizi direkt iniş yapabiliyor. Bu özelliğin DJI Spark’a özel olduğunu belirtmekte yarar var.

DJI Mini Drone Spark
DJI Mini Drone Spark

Tamamen taşınabilirliğe odaklanan drone 2 kilometre mesafeden 720p görüntü akışı sağlayabiliyor. 1/2.3 inç boyutunda CMOS sensörün tercih edildiği drone’da 12 megapiksel çözünürlüğünde kamera bulunuyor. DJI Mavic Pro’da 4K video desteği yer alsa da DJI’ın yeni drone’u Spark Full HD video kaydına imkan tanıyor. F/2.6 diyaframlı ve 25 mm’lik lensin kullanıldığı drone ufacık bir boyuta sahip olsa da sarsıntıları en aza indirmek için 2 eksenli mekanik gimbal sistemi de mevcut.

Gimbal sayesinde DJI Spark’ta çok daha kaliteli videolar kaydetmek mümkün. Spor modundayken saatte maksimum 50 kilometre hıza ulaşabilen drone’un pili tam şarj edildiğinde havada 16 dakika boyunca uçabiliyor. DJI Mavic Pro’da bu sürenin 27 dakika olduğunu hatırtalım. DJI Mavic Pro’da yer alan eve dön, Active Track ve TapFly gibi özelliklerin de yer aldığı DJI Spark önümüzdeki ayın ortasında kırmızı, beyaz, yeşil, mavi ve sarı renk seçenekleriyle Amerika’da 499 dolardan satılacak. Drone almak isteyip fiyatından dolayı vazgeçenler için güzel haber . 2.500-2.800 TL arası satışı olur diye tahmin ediyorum.
Daha detaylı olarak incelemek isterseniz tıklayınız.

.ads in wordpress

Bu konular da ilgiliniz çekebilir ;

Dji Yeni Drone Mavic Pro ‘yu tanıttı.

Periscope Canlı yayın kayıt ve Drone Canlı Yayın destekliyor

Drone Plaka ve Kayıt işlemleri Nasıl Yapılır?

 

Bu yazı şimdiye kadar 1378kez okundu!

"DJI Mini Drone Spark", 5 out of 5 based on 1 ratings.
Summary
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
5 based on 4 votes
Brand Name
DJI
Product Name
DJI Drone Spark
Price
USD 499
Product Availability
Pre-Order Only

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 779 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.