DJI Mini Drone Spark Henüz Değerlendirilmemiş

[adsenseyu4]

Read ın your language

DJI Mini Drone Spark

DJI Mini Drone Spark
DJI Mini Drone Spark

DJI mini Drone Spark , Drone denince akla gelen ilk markalardan biri olan DJI , hızla yeni ürünlerle ürün yelpazesini genişletiyor.

DJI’ın yeni drone’u akıllı telefona yüklenen DJI uygulaması haricinde Jedi stili olarak da kontrol edilebiliyor. Jedi stilini açacak olursak drone, el hareketiyle sağa veya sola, yukarı veya aşağı ve hatta elinizi direkt iniş yapabiliyor. Bu özelliğin DJI Spark’a özel olduğunu belirtmekte yarar var.

DJI Mini Drone Spark
DJI Mini Drone Spark

Tamamen taşınabilirliğe odaklanan drone 2 kilometre mesafeden 720p görüntü akışı sağlayabiliyor. 1/2.3 inç boyutunda CMOS sensörün tercih edildiği drone’da 12 megapiksel çözünürlüğünde kamera bulunuyor. DJI Mavic Pro’da 4K video desteği yer alsa da DJI’ın yeni drone’u Spark Full HD video kaydına imkan tanıyor. F/2.6 diyaframlı ve 25 mm’lik lensin kullanıldığı drone ufacık bir boyuta sahip olsa da sarsıntıları en aza indirmek için 2 eksenli mekanik gimbal sistemi de mevcut.

Gimbal sayesinde DJI Spark’ta çok daha kaliteli videolar kaydetmek mümkün. Spor modundayken saatte maksimum 50 kilometre hıza ulaşabilen drone’un pili tam şarj edildiğinde havada 16 dakika boyunca uçabiliyor. DJI Mavic Pro’da bu sürenin 27 dakika olduğunu hatırtalım. DJI Mavic Pro’da yer alan eve dön, Active Track ve TapFly gibi özelliklerin de yer aldığı DJI Spark önümüzdeki ayın ortasında kırmızı, beyaz, yeşil, mavi ve sarı renk seçenekleriyle Amerika’da 499 dolardan satılacak. Drone almak isteyip fiyatından dolayı vazgeçenler için güzel haber . 2.500-2.800 TL arası satışı olur diye tahmin ediyorum.
Daha detaylı olarak incelemek isterseniz tıklayınız.

[adsenseyu3]

[adsenseyu1]

[adsenseyu2]

Bu konular da ilgiliniz çekebilir ;

Dji Yeni Drone Mavic Pro ‘yu tanıttı.

Periscope Canlı yayın kayıt ve Drone Canlı Yayın destekliyor

Drone Plaka ve Kayıt işlemleri Nasıl Yapılır?

 

Bu Yazıyı Değerlendirin lütfen.

[adsenseyu1]
Tayfun KINACI hakkında 783 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Sizin yorumunuz yok mu ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.