Çin ‘in Apple markası Xiaomi öyle bir telefon çıkarttı ki…

Read ın your language

Bu yazı şimdiye kadar 10627kez okundu!

xiaomi_mi_3_sold_out

Evet, başlıktan okuyup merak ettiğiniz marka %100 Çin menşeili olup bu sefer kopya değildir. Çin’i çok iyi kopya ürünlerinden hepimiz çok iyi tanırız. Genelde son derece fiyatı düşük olup kalitesi de bir kadar vasat olur.

Ancak bu marka ezber bozduran cinsten ürünler üretip satıyor. Xiaomi piyasalarda Çin’in Apple markası olarak anılmaya başlandı bile. Marka’nın Apple gibi çeşitli ürünleri bulunmaktadır. İncelemek isterseniz ; http://www.mi.com/en

Yazıya konu olan cihaz bir akıllı telefon. Malum elimizden düşmeyen sigaradan sonra en büyük tiryakiliğimiz,bağımlılığımız. Zaman zaman onlar kadar tehlikeli mi diye düşünmüyor değilim.

Xiaomi yeni telefonu Mi4′ü duyurmuş olsa da Mi3 fırtınası daha dinmedi. Hindistan’da salı günü satışa çıkan Xiaomi Mi3 stokları sadece 38 dakika 50 saniyede tükendi. Çinli Apple olarak da anılan Xiaomi, cihaz stoklarının tükendiğini Twitter’da doğrulayarak kullanıcılara teşekkürlerini iletti.

Satılan cihaz adedi henüz belirtilmese de, sadece ön kayıtla sipariş alarak satış yapan Xiaomi’nin Mi3 için 100 bin kayıt aldığı açıklanmış durumda. Bir sonraki satış için kayıtlar şimdiden alınmaya başlanmış; 29 Temmuz’da başlayacak ikinci satışta yine sadece önceden kayıt yaptıranlar Mi3′ü satın alabilecek.

Hatırlatmak gerekirse, Android KitKat sürümüyle gelen Mi3′te 441ppi piksel yoğunluk değerine sahip 5 inçlik Full HD LCD ekran, 2,3 GHz dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 800 işlemci, 2 GB Ram, Adreno 330 GPU, 16 GB dahili hafıza, 13 megapiksellik arka kamera, 2 megapiksellik ön kamera ve 3050 mAh pil bulunuyor.

Bu yıl Türkiye’ye de gelmesi beklenen Xiaomi’nin ülkemizde de benzer satış rakamları yakalayıp yakalamayacağını göreceğiz.

Mi4 hakkında ;

3GB RAM ve  2,5 GHz dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemciye sahip Mi4, iddiasında çok da haksız sayılmaz. Zira Çin’in teknoloji alanındaki yeni temsilcisi, 2,3 GHz işlemcili hız canavarı Sony Xperia Z2′yi bu alanda geçmiş durumda. Güç ve hızının yanı sıra Mi4 başarılı donanım özellikleriyle de dikkat çekiyor. 5 inçlik full HD ekrana sahip olan cihaz,13 megapiksel arka kamerası ve 8 megapiksel ön kamerası ile oldukça doyurucu bir görüntü kalitesi sunmakta.

Cihazın dış görünüşüne bakacak olursak Çinli şirket, kendisine “rakip” gördüğü Apple’dan biraz “esinlenmiş” gibi duruyor. Paslanmaz çelik dış yüzey, cihazın ince kabını, tıpkı iPhone’da olduğu gibi, kusursuz bir şekilde çerçeveliyor. Neyse ki Xiaomi fiyat konusunda Amerikalı rakibi kadar “bonkör” davranmamış. Mi4′ün 16 GB’lık versiyonu 320 dolar, 64 GB’lık versiyonu ise 400 dolardan satışa sunulmuş.

Bu yazı şimdiye kadar 10627kez okundu!

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 779 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

1 geri izleme / bildirim

  1. Android ve Windows 10 birarada. | TAYFUNCA TECHNOLOGY

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.