Chrome’ye yeni özellik yolda (Sesli komut)

[adsenseyu4]

Read ın your language

Chrome çıktı çıkalı , tarayıcılar arasında hep öncü oldu. Yaptığı değişiklikler ve yenilikçiliğiyle kullanıcıların tercihi olmaya devam ediyor ve edecek gibi de görünüyor.

Chrome de yeni özellik aslında her akıllı telefonu olanın kullandığı sesli komuttur. Bu özellikle arama motoru sizi yazmaktan kurtarıyor. Türkçe desteği de olacak. Bu haber Chrome’nin kendi blogundan.

Henüz test aşamasında olmasına rağmen merak edip denemek isterseniz,  Chrome Beta 25 ‘i indirin ardında da demo burdan göz atın. Test ederken ekrana çıkan mikrofon simgesini tıklayıp komut vermeniz yeterlidir. Bunun için tabii ki bilgisayarında  mikrofon olması şart.

Bu özellikle, sesli aramalar, dikte ettirme özellikleri yakında gibi gözüküyor. Konuşarak e-posta atabileceksiniz.

google-chrome-beta-25-sesli-komut-web

 

[adsenseyu1]
Tayfun KINACI hakkında 784 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.