Cep Telefonları ve Tabletler için 3G internet ayarları

[adsenseyu4]

Read ın your language

3g

Bir arkadaşımın cep telefonu Samsung S3 mini ve şebeke üzerinden otomatik ayarlar? kabul etmiyor. ? ilgili operatörün web sayfasında ayarları bulmak için bir süre uğraştıktan sonra işin iyice zaman aldığını? fark ettik. Bunu üzerine alternatif araştırmalar ile manuel girişin en kısa yönetimini tespit ettik.

Örnek : Samsung S3 Mini

Eğer sizin cihazınız da otomatik ayarları kabul etmiyorsa, el ile (manuel) olarak aşağıdaki ayarları yapmalısınız.

Mobil internet açık olmalı,

[adsenseyu1]

Turkcell internet Ayarları:

Ayarlar –> Diğer ayarlar –> Mobil ağlar –> Erişim noktası adlarından Yeni APN oluşturulacak.


[adsenseyu2]

[adsenseyu3]

Ad kısmına “Turkcell Internet”,

APN kısmınada “internet” yazılarak kayıt edilmelidir.

Kayıt işlemi S3 mini için ana (home) tuşunun solundaki tuşa bastığınızda açılır ve kaydet seçeneğini görürsünüz. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra tekrar üst menüye dönecektir. Oluşturduğunuz APN üzerine dokunup aktifleştireceksiniz.

Artık internetiniz hazır.

[adsenseyu4]

Yukarıdaki işlemleri diğer operatörler için de uygulayabilirsiniz. APN adı ve APN içindeki ayarı operatöre göre uygulamanız yeterli.

Vodafone internet Ayarları:

Yeni APN oluşturulacak. Ad kısmına “Vodafone Internet”, APN kısmınada “internet” yazılarak kayıt edilmelidir.

Avea internet Ayarları:

Yeni APN oluşturulacak. Ad kısmına “Avea Internet”, APN kısmınada “internet” yazılarak kayıt edilmelidir.

Bimcell internet Ayarları:

Yeni APN oluşturulacak. Ad kısmına “Bimcell Internet”, APN kısmınada “internet” yazılarak kayıt edilmelidir.

Pttcell internet Ayarları : 

Yeni APN oluşturulacak. Ad kısmına “Pttcell Internet”, APN kısmınada “internet” yazılarak kayıt edilmelidir.

[adsenseyu1]

[adsenseyu1]
Tayfun KINACI hakkında 784 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

8 yorum

  1. Çok teşekkürler .. 2 gündür bunu arıyorum . Pttcell müşteri hizmetlerine bağlanamıyorum teknik sorun nedeniyle .. Denedim oldu. İnternetim çalışır vaziyette.

  2. samsung s5859 galaxy ace telefon da tutturamadık bu ayarı aslında daha once arayıp bulmustum ayarları sikayet var isimli bir yerde ilk 3-5 gun calisti sonra whatsup harici internet kullanamaz oldum, telefonda sayfaları acamıyorum baglantıyı baskasına paylasıyorum o acabiliyor. bilgisi olan varsa paylasabilir mi

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.