Bu telefonlar Türkiye’de yok !

Read ın your language

Bu yazı şimdiye kadar 5219kez okundu!

turkiye-de-bulamayacaginiz-25-cep-s1
Lenovo IdeaPhone K900
Intel işlemcili nadir telefonlardan bir tanesi olan Lenovo IdeaPhone K900, 5.5 inç’lik Full HD çözünürlüklü bir ekrana sahip. Sadece 7.7 milimetrelik telefonun elinizde bıraktığı his son derece “kaliteli”. Ancak laptop ve tabletlerle başarısını kanıtlayan Lenovo, cebini Asya’nın dışına çıkarmayı düşünmüyor.
turkiye-de-bulamayacaginiz-25-cep-s2
Sharp Aquos Phone Xx 206SH
Sharp Aquos Phone Xx 206SH’nin teknik özellikleri, Sony Xperia Z’den kopya çekilmiş. Snapdragon S4 Pro işlemci ve Adreno 320 GPU’ya sahip cihaz, 2GB RAM, 5 inç full HD ekranla geliyor. IP55 ve IP57 sertifikalarına sahip cihaz, bir metreye kadar su geçirmiyor. Aquos Phone’u sadece Japonya’da bulabilirsiniz.
turkiye-de-bulamayacaginiz-25-cep-s3
Sharp Aquos Phone SH Zeta-06E
Sadece Japon operatör NTT Docomo’da bulunabilen Sharp Aquos Phone SH Zeta-06E, Snapdragon 600 dört çekirdekli işlemciye sahip. 4.8 inç Full HD ekran ve su geçirmez kasa, diğer öne çıkan özellikleri arasında.
turkiye-de-bulamayacaginiz-25-cep-s4
Motorola Droid Ultra
ABD merkezli mobil operatörü Verizon Wireless’a özel Motorola Droid Ultra, sadece 7.18 milimetre kalınlığında, 5 inç’lik (HD ekran) bir telefon. Motorola’nın güçlü X8 çipi, çift çekirdekli işlemciden, dört çekirdekli GPU’dan ve çift düşük güç tüketimli işlemciden oluşuyor. Droid Ultra’nın arka yüzünü Motorola’nın sıkça kullandığı Kevlar maddesi koruyor.
turkiye-de-bulamayacaginiz-25-cep-s5
Motorola Droid Mini
Motorola Droid Mini, “küçük” boyutları içinde üst seviye özellikler barındıran bir cep. Teknik özellikleri Droid Ultra ile aynı olan cebin ekranı 4.3 inç (HD). Motorola Droid Mini de sadece Verizon Wireless’tan elde edilebiliyor.
turkiye-de-bulamayacaginiz-25-cep-s6
Motorola Droid Maxx
Droid serisinin üçüncü üyesi Maxx, 5 inç’lik HD ekran ve X8 işlemciyle geliyor. Kevlar kasanın altındaki pil kapasitesi ise kardeşlerininkinden daha yüksek. 3.500mAh’lik pil, Motorola’ya göre 48 saat’lik kullanıma izin veriyor.

turkiye-de-bulamayacaginiz-25-cep-s7
Arirang
Arirang, Kuzey Kore’nin ilk ve muhtemelen tek telefonu. Android’li telefonun özellikleri pek bilinmese de Kuzey Kore Ulusal Lideri Kim Jong Un ondan çok umutlu. Cihazın büyük bölümü Çin’de üretiliyor ve birleştirme işi Kuzey Kore’de gerçekleştiriliyor.
turkiye-de-bulamayacaginiz-25-cep-s8
Huawei Ascend D2
Huawei’nin ismini Ascend Mate, süper ince Ascend P6 gibi cepler sayesinde Türkiye’de yakından tanıyoruz. Ancak Çin’de satılan D2’nin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği henüz belli değil.
5 inç’lik Full HD ekrana sahip telefon, dört çekirdekli işlemciye, 2GB RAM’e ve su geçirmez bir kasaya sahip.
turkiye-de-bulamayacaginiz-25-cep-s9
Huawei Honor 3
Yeni tanıtılan Huawei Honor 3 da IP55 sertifikasına sahip, yani su geçirmiyor. 2GB RAM ve 4.7 inç HD ekranla gelen cebin yaklaşık fiyatı 620 TL’ye denk geliyor. Honor 3 şimdilik sadece Çin’de satılıyor.
turkiye-de-bulamayacaginiz-25-cep-s10
Jiayu S1Jiayu, 3
Çin merkezli bir üretici. Ceplerinde diğer firmaların telefonlarından etkilenen firma, S1’e Snapdragon 600 işlemci, 2GB RAM, 5 inç full HD ekran ve 13 megapiksel kamera gibi güçlü özellikler eklemiş.
turkiye-de-bulamayacaginiz-25-cep-s11
LG Optimus GK
Optimus GK, Optimus G ile Optimus G Pro arasında yer alan bir cep. 5 inç’lik ekrana sahip telefon, full HD çözünürlük sunuyor. LG Optimus GK sadece Güney Kore’de, ağ operatörü KT tarafından satılıyor.
turkiye-de-bulamayacaginiz-25-cep-s12
LG Optimus Vu 2
Optimus Vu’nun halefi Vu 2, Türkiye’ye gelmeyecek gibi görünüyor. 5 inç’lik ekranını koruyan telefon, 4:3 gibi alışılmadık bir ekran oranına sahip.
turkiye-de-bulamayacaginiz-25-cep-s13
YotaPhone
Rus üretici YotaDevices’ın ürettiği YotaPhone, Mobil Dünya Kongresi’nde dikkat çeken telefonlardan bir tanesiydi. Ön yüzünde normal bir LCD ekrana sahip telefon, arka tarafında E-Ink ekranla geliyor. Güçten tasarruf etmek üzere ön yüzdeki görüntüleri arka tarafa taşıyabiliyorsunuz. Cihazın sadece kendi evinde, Rusya’da satışa sunulması bekleniyor.
turkiye-de-bulamayacaginiz-25-cep-s14
Xiaomi Mi-2A
Mi serisiyle büyük başarı yakalayan Çinli Xiaomi, Mi-2A’da 4.5 inç HD ekran, Snapdragon S4 Pro işlemci, 1GB RAM ve 8 megapiksellik bir kamera kullanmış. Fiyatı yaklaşık 500 TL’ye denk gelen telefon, oldukça hesaplı.
turkiye-de-bulamayacaginiz-25-cep-s15
Xiaomi Mi-2S
Xiaomi’nin Mi serisinin ikinci telefonu Snapdragon 600 işlemci, 2GB RAM, 8 megapiksel kamera, 4.3 inç HD ekran gibi ilginç özellikleri 670 TL’ye denk gelen bir fiyata sunuyor.
turkiye-de-bulamayacaginiz-25-cep-s16
Xiaomi Hongmi
“Kırmızı pirinç” anlamına gelen Xiaomi Hongmi’nin Çin fiyatı sadece 270 TL’ye denk geliyor. Bu fiyata sahip olacağınız özellikler arasında 4.7 inç HD ekran, dört çekirdekli Mediatek işlemci, 1GB RAM ve 8 megapiksellik kamera var. Cihazın Çin’de çok satacağı belli gibi.
turkiye-de-bulamayacaginiz-25-cep-s17
LG Optimus F7
Avrupa için tanıtılan Optimus L9 II’ye oldukça benzeyen Optimus F7, çift çekirdekli Qualcomm işlemci, 1GB RAM ve 8GB dahili depolama alanıyla geliyor. En önemli fark ise F7’nin LTE destekli olması. Optimus F7 sadece ABD’de satılacak.
turkiye-de-bulamayacaginiz-25-cep-s18
ZTE Grand S
Las Vegas’ta Ocak’ta tanıtılan ZTE Grand S, 5 inç’lik Full HD ekran, Snapdragon S4 Pro dört çekirdekli işlemci, 2GB RAM ve 16GB dahili depolama gibi üst düzey özelliklere sahip. LTE destekli telefonun en çok öne çıkan yönü ise 6.9 milimetrelik çok ince yapısı.
turkiye-de-bulamayacaginiz-25-cep-s19
Meizu MX2
MX2’deki iPhone’a benzerlik gözden kaçmıyor. Ancak ucuz bir kopyayla karşı karşıya değilsiniz. Çin’de satılan Meizu MX2, dört çekirdekli bir işlemci, 2GB RAM ve 4.4 inç’lik 1280×800 çözünürlüklü ekranla geliyor.
turkiye-de-bulamayacaginiz-25-cep-s20
Meizu MX3
Üst düzey bileşenlere sahip telefonun en önemli özelliği, Samsung’un sekiz çekirdekli Exynos 5 Octa işlemcisini kullanması. 5.1 inç’lik HD ekranı yanında MX3, 128GB dahili depolama alanı sunuyor. Uç nokta cihazın Türkiye’ye gelme olasılığı yok gibi.
turkiye-de-bulamayacaginiz-25-cep-s21
Neo N003
Gücünü Mediatek dört çekirdekli işlemciden alan telefon, 5 inç’lik Full HD ekrana sahip. Buna ek olarak kamerası, 13 megapiksel çözünürlüğünde kareler yakalayabiliyor.
turkiye-de-bulamayacaginiz-25-cep-s22
NEC Medias N-X 06E
NEC Medias N-X 06E’nin özellikleri kulağa hoş geliyor. Snapdragon 600 işlemci ve 2GB RAM’e sahip telefon, su soğutma sistemine sahip. Bu sayede işlemci daha az ısınıyor ve ısıdan dolayı hız düşürme işlevi daha az kullanılıyor. Cihazın Avrupa’ya gelme olasılığı çok düşük.
turkiye-de-bulamayacaginiz-25-cep-s23
NEC Medias N-05E W
NEC’in ilginç tasarımlı NEC Medias N-05E W’su, çift 4.3 inç’lik ekrana sahip. Cihazı açtığınızda iki ekran, çaprazlamasına 5.6 inç’lik büyük bir ekran oluşturuyor. Bu sayede uygulamaları daha büyük olarak kullanabiliyor veya iki uygulamayı aynı anda kullanabiliyorsunuz.
turkiye-de-bulamayacaginiz-25-cep-s24
Samsung Galaxy Golden
Kore’de henüz tanıtılan Samsung Galaxy Golden, Asya’da popülerliğini koruyan kapaklı telefonlarla bir akıllı cebi bir araya getirme girişimi. Ön tarafında 3.7 inç’lik bir ekrana sahip Galaxy Golden’ı açtığında 3.7 inç’lik bir ekranla daha ve bir de sayısal klavyeyle karşılaşıyorsunuz. Galaxy Golden şimdilik sadece Asya’da satılıyor.
turkiye-de-bulamayacaginiz-25-cep-s25
Motorola Moto X
Google ve Motorola’nın ortak çalışmalarıyla üretilen Moto X, SoC X8’e, yani çift çekirdekli işlemciye, 1GB RAM’e ve 16GB dahili depolama alanına sahip. 4.7 inçlik ekranı HD çözünürlük sunan cebin fiyatı, orta düzey özelliklerine rağmen üst cepler seviyesinde. Moto X, ABD’de, Kanada’da ve Latin Amerika’da Galaxy S4 ile aynı fiyata satışa sunuluyor.

Bu yazı şimdiye kadar 5219kez okundu!

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 779 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.