Ayrılabilir ilk Oyun konsolu Nintendo Switch tanıtıldı.

Read ın your language

Bu yazı şimdiye kadar 1106kez okundu!

Nintendo Switch ilk Ayrılabilir Oyun Konsolu Tanıtıldı.

Nintendo Switch

Nintendo aslında, bol parçalı bir oyun konsolu geliştirmiş.

  1. Nintendo Switch Tablet
  2. Joy Con adı verilen kontrol kumandaları. Sağ ve sol olarak 2 parçadan oluşuyor.
  3. Switch Dock adı verilen parça ile Nintendo Switch TV ‘ye bağlanabiliyor.
  4. Opsiyonel olarak satılacak olan klasik oyun kumandası da mevcut.

Nintendo Switch Ne zaman satışa çıkacak ?

Nintendo Switch , 3 Mart 2017 itibaren satışa çıkacak. Hangi oyun sever kitlesine hitap edecek ,bilmiyorum ama grafikleri ile açıkçası beni çok etkilemedi diyebilirim. Nintendo Wii ‘nin de grafikleri klasik Nintendo çizgisindeydi. Switch ile bu geleneği fazla bozmamış. Evet, gelişmeler var. En azından çizgi filmin biraz daha gelişmiş hali diyebilirim. Microsoft ve Sony ‘nin oyun konsolları ile kıyaslanamaz onu baştan belirtiyim. Bir XBOX One veya PS4 grafiklerinde oyunlar beklemeyin. Gameboy oyunlarının biraz daha geliştirilmişi olarak düşünün. Çocukluğumda oyun konsolu diyince akla sadece Nintendo gelirdi. Bir zamanın cep telefonu markası olan Nokia gibi. Her iki marka da AR-GE konusuna çok yatırım yapmamış olacak gibi eski hallerinden eser yok.

Nintendo’nun taşınabilen ve tablet olarak da kullanılabilen oyun konsoluNintendo Switch, 3 Mart’ta ABD’de 300 dolar, İngiltere’de 280 sterlin’lik fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacak. Dolar böyle giderse Türkiye satış fiyatı tahminimce 1.300-1400 TL olacaktır. PS4 veya Xbox One ‘dan pahalı olması satışları oldukça etkileyeceğini düşünüyorum.

Nintendo Switch ‘in Renk seçenekleri de olabilir.

Nintendo Tabletin TYPE-C bağlantı noktasına sahip olması dikkat çekici tabii ki.

 

Game Card- Oyun kartı girişi, Mikro SD kart desteği diğer dikkat çeken noktalar. Oyun kartı girişinden anladığımız da oyun kartları ayrıca satılacak ve online store dan da alınabilecektir. Diğer oyun konsollarında olduğu gibi.

TV ‘ye bağlanabilmesi oldukça yerinde bir özellik olmuş. En başarılı bulduğum özelliği diyebilirim. Çünkü taşınabilirliğinin yanında büyük ekran keyfini yaşamak da oldukça önemli. Son derece akıllı bir üretim olarak değerlendiriyorum.

.ads in wordpress

 

Nintendo Switch Tabletten oyun oynama süresi ortalama 2-6 saat arası değişkenlik gösterebilecek.

2 parçadan oluşan JOY CON kontrol cihazlarında ivme ölçer, jiroskop, görüntü kayıt tuşu, hareket kamerası gibi özellikler de yer alıyor.

Nintendo Switch Gamepad satın almak isterseniz , ilave 70,-USD ödemeniz gerekecek.

Özetle Kutu içeriğinde ;

Tablet , kontrol cihazları (joy con & Joy Con Grip ) ve bağlantı aparatı (Dock ), adaptör, HDMI kablo,Joy Con bilek ipleri olacak.

Nintendo Switch ‘i nasıl buldunuz ?

 

Summary
product image
Author Rating
1star1star1star1stargray
Aggregate Rating
5 based on 1 votes
Brand Name
Nintendo
Product Name
Nintendo Switch Game Console
Price
USD 300
Product Availability
Pre-Order Only

Bu yazı şimdiye kadar 1106kez okundu!

Emoji ile Tepkini Göster !
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 758 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.