Auggie – AR (Artırılmış Gerçeklik) hakkında film 5/5 (1)

Bu yazı şimdiye kadar 67kez okundu!

Auggie – AR (Artırılmış Gerçeklik) hakkında film

Auggie – AR (Artırılmış Gerçeklik) hakkında film , bilim-kurgu kategorisinde değerlendirebileceğimiz film aslında Black Mirror dizisinin film versiyonu gibi. Filmin konusundan özet olarak bahsedelim.

Auggie – AR (Artırılmış Gerçeklik) hakkında film

Emekliye ayrılan aslında bu konuda pek gönüllü olmayan bir adamın AR (Augemented Reality ) yani artırılmış gerçeklik teknolojisi ile tanışması konu alınıyor.  Kişisel asistanlık yapan Auggie marka gözlük dışardan bakıldığında normal bir gözlüktür ancak takıldığında aktifleşen Auggie bir AR Assistandır. Uzun yıllar emek verdiği şirketten emekliye ayrılan ana karakterimize şirketi tarafından hediye edilen Auggie , aslında yaşlı adamın çok uzak olduğu bir teknolojidir. Hatta haberi bile yoktur.

.ads in wordpress

Eşi , uzun yıllardır çalıştığı şirketinde açılan pozisyon ile terfi alarak ,yoğun iş temposuna girmiştir. Tek kızı da erkek arkadaşı ile aynı eve taşınmaya karar vermiştir. Böylece adam bir anda nasıl vakit geçireceğini bilemediği bir zaman bolluğunun içinde bulur kendini. Tesadüfen alışveriş için gittiği markette buzdolabı önünde kendi kendine konuşan hatta gülen halinden mutlu bir bayanı gören yaşlı adam , Auggie kullandığını fark eder. Bunun üzerine kullanmaya karar verir ve sonrasını daha fazla anlatmayalım tabii. Olacakları ve yaşananları izlemenizi öneririm.

Sanal zeka (AI) ve artırılmış gerçekliğin (AR) birleşimi ne boyutlara gelebilir ilerde bu filmde gayet güzel vurgulanmış.

IMDB puanı 4.8 olan Auggie filmi 1 saat 21 dk. sürüyor.

https://www.imdb.com/title/tt7596220/

Artırılmış Gerçeklik AR uygulamaları

insanlar için Robotik Kuyruk

Sen de filmi izledikten sonra görüşlerini bizimle paylaş…

AR teknolojisi ile ilgili varsayım ve düşünceleriniz nedir ?

.ads in wordpress

Bu yazı şimdiye kadar 67kez okundu!

Bu Yazıyı Değerlendirin lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.