Apple Yeni ofisi Apple Kampüs ‘ün video ve minecraft versiyonu

Read ın your language

apple kampüs
apple kampüs

Bu yazı şimdiye kadar 644kez okundu!

Apple Yeni ofisi Apple Kampüs ‘ün video ve minecraft versiyonu

Apple Yeni ofisi Apple Kampüs ‘ün video ve minecraft versiyonu. Apple’ın uzay gemisi görünümlü yeni çalışma alanı Apple Park’ın kullanıma hazır hale gelmesine günler kaldı. Devasa yapının bu ay içerisinde açılacağı ve çalışanların yeni binaya taşınacağı biliniyor. Drone’la çekilmiş yapım aşamaları dahi heyecan verici olan yapının iç tasarımının nasıl olacağı merakla bekleniyor. Eğer siz de yeni kampüsün iç kısmının nasıl görüneceğini merak ediyorsanız Minecraft’ta hazırlanan Apple Park’a göz atabilirsiniz.

Alex Westerlund’un Minecraft’ta hazırladığı Apple Park, orijinaliyle bire bir benzerlik gösteriyor.  Westerlund yaptığı açıklamada bu yapıyı hazırlayabilmek için tamı tamına 413 saat harcadığını belirtiyor. İlk başlarda hobi olarak başladığını ancak daha sonrasında işi ciddiye aldığını söyleyen genç, Aralık 2015 yılında başladığı çalışmayı bitirmek için sadece son ayda 166 saatini harcadığını ifade ediyor. Minecraft’ta özenle hazırlanmış yapının özellikleri ise şu şekilde:

Apple Yeni ofisi Apple Kampüs 'ün video ve minecraft versiyonu
Apple Yeni ofisi Apple Kampüs ‘ün video ve minecraft versiyonu

– 1:1 ölçüde hazırlanan yapı tamamen Apple Park ile aynı
– Her küpün tek tek elle yerleştirildiği bina için herhangi bir mod kullanılmamış.
– Bölgedeki yer yüzü şekilleri topografik harita aracılığıyla aslında uygun şekilde hazırlanmış.
– Her patika, yol ve diğer çevre özellikleri bölgeyi doğru olarak yansıtıyor. Hatta bir adet kiraz ağacı bile hazırlanmış durumda.
– Genel olarak alanların büyük bir bölümü eşyalarla ve diğer nesnelerle döşenmiş durumda. Fitness merkezi, avlular, kafeler,bakım binası ve diğer yerlerin içerisinde eşyalar bulunuyor.
– Ana binada 28 kafe bulunurken dışarıda 2 adet kafe ve fitness merkezinde 1 kafe bulunuyor. Ayrıca bir tane de ana kafe yer alıyor.
– Yapıların tamamı için 1 milyondan fazla küp kullanıldığı belirtiliyor.

.ads in wordpress

Apple, Apple Kampüs ile dünya’nın en değerli markasına yakışır bir alana sahip oldu. Bir teknoloji firması olarak şuan dışardan edindiğimiz ancak içerde yer alacak teknoloji yeniliklerinden bi-haberiz. Ofisin dışı kadar içini inovatif teknoloji olarak ne ile karşılaşacağımızı merak etmekten kendimi alamıyorum.

Bu yazı şimdiye kadar 644kez okundu!

Emoji ile Tepkini Göster !
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 760 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.