Apple Watch Kan şekeri ölçüm testleri

Read ın your language

kan şekeri ölçen apple watch
kan şekeri ölçen apple watch

Bu yazı şimdiye kadar 825kez okundu!

Apple Watch Kan şekeri ölçüm testleri

Apple Watch Kan şekeri ölçüm testleri
Apple Watch Kan şekeri ölçüm testleri

Apple Watch , Apple ‘ın giyilebilir teknolojiler arasındaki ilk ürünüdür. Giyilebilir teknoloji alanında bir ilk olamasa da standartlar dışına çıkmak için çalıştığını bu haber ile de öğrenmiş olduk.

Apple Watch lie Kan şekeri ölçümü yapılabilmesi için testler başlamış. Giyilebilir teknolojinin en büyük hedefi sağlık sektörüdür. Bildirim ve çeşitli kısayollar illaki avantaj sağlar ancak bir sağlık konusu kadar değil. Sağlık konusu herkese dokunan bir konu olduğu için giyilebilir teknoloji ile sağlık konularının birleşimi oldukça yaygın bir kullanım sunar. Tabir yerinde olursa, 7-70 ‘e herkes kullanır. Günümüzde akıllı saatler hali hazırda çeşitli sensörlerle sportif faaliyetlerimizi ,kalp ritmini, stres durumumuzu, kan daki oksijen değerleri gibi bir çok veriyi %100 olmasa da kullanıcısına sunabiliyor. Hatta ofis çalışanları için çok hareketsiz kalındığında yada yeterince su tüketilmediğinde uyarma özelliği de mevcut. Bunların yanında  arama geldiğinde, mesaj geldiğinde yada çeşitli hatırlatma fonksiyonlarını da yerine getirerek hayatımıza dahil oluyor. Saat önceleri bir aksesuar iken şimdi hatta gelecekte daha çok giysiler gibi gereklilik halini alacaktır.

Gerek diyabet (şeker hastaları) gerekse de genel olarak takip edip kontrol altında tutmak isteyenler için Apple Watch ‘un anlık kan şekeri ölçümü oldukça dikkat çekici bir özellik olacaktır.

Tansiyon,Kan oksijen oranı, kan şekeri (aç-tok) giyilebilir teknoloji akıllı saat Apple Watch ile cep telefonu, tabletinize raporlar iletecek, dilerseniz siz de doktorunuzla bu verileri paylaşabileceksiniz.

.ads in wordpress

Kan şekeri ölçen Apple Watch ‘un bu yıl sonunda satışa çıkması süpriz olmaz sanırım.

Not : Konu başlığındaki görsel temsili olup habere ait değildir.

Bu yazı şimdiye kadar 825kez okundu!

Emoji ile Tepkini Göster !
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 758 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.