Apple Türkiye Mağazaları nerde açılacak ve ne zaman ?

Read ın your language

Zorlu Center AVM - Apple Store (SON Görüntüler )

Bu yazı şimdiye kadar 5159kez okundu!

Zorlu Center AVM - Apple Store
Zorlu Center AVM – Apple Store

Apple, 2013 yılındaTürkiye’de 3x Apple Store açmayı planlamıştı ve planladığı gibi uygulamalarda bulunuyor ancak aksaklıklar yaşanıyor ki yeni yıldan önce ilk mağaza açılamadı.
Bu 3 Apple Mağazası maalesef sadece İstanbul’da olacak. Ankara, İzmir’de de olsa güzel olurdu.

İstanbul’da nerde açılacak mağazalar ?

1. Apple Store Zorlu AVM
2. Apple Store Akasya AVM
3. Apple Store Taksim ya da Kanyon AVM

ZORLU CENTER AVM içinde yer alacak Apple Store ‘a ait bazı fotoğraflar.

.ads in wordpress

Apple Store dendiğinde benim aklıma başlı başlına ayrı bir binada kendine özgü alanda büyük hatta devasa , müze gibi gezilebilecek mağaza aklıma geliyor. Örneğin Amerika – New York 5nci Cadde Apple Store , Fransa – Paris / Louvre Apple Store yada Londra’daki…

 

Dünya’nın bir çok ülkesinde,şehrinde yer alan etkileyici Apple Store fotoğrafları için tıklayın.

Ayrıca Apple Store listesine ulaşmak için tıklayınız. Sağ üst köşede ülkeyi seçmeniz yeterli olacaktır.

Açıkçası,  parekendeci satıcı gibi bir AVM’nin içinde, büyük de olsa , APPLE STORE benim hayal ettiğim değildi.

Biraz abartı olacak ama Haydarpaşa garı gibi bir büyük binanın Apple Store olmasını beklerdim. Yanlış anlamayın lütfen tabii ki kültürel değere saygım sonsuz ve bozulmasını da istemem. Kafalar canlanması açısından örnek amaçlıydı.

.ads in wordpress

Bir habere göre ;

“1 Ekim’de açılan Zorlu Center, AVM içinde kapalı bir şekilde bekleyen Apple mağazasından şikayet eden kiracılarına ilk ay için yüzde 50 oranında kira indirimi yaptı. Kapalı olan Apple mağazasının çevresindeki kağıt duvarlar nedeniyle müşterinin gelme isteğini azalttığını iddia eden bir perakendeci “Bu durum cirolarımıza yansıyor. Zorlu Center’da kaybımızı bu yolla telafi etmeye çalışıyor” dedi. Kirada indirim alan bir diğer mağaza sahibi de şöyle konuştu: “Üçüncü ay için de görüşüyoruz. Yüzde 20-30 oranında ek indirim yapılabilir. Ama henüz net değil.” Zorlu Center yetkilileri “Kiracılarımıza iki ay için jest yaptık. Kira indirimini tüm kiracılarımıza uyguladık. Aralık ayında herşey sözleşmelerde olduğu şekilde devam ediyor” derken, Apple konuyla ilgili yorum yapmadı.

Interbrand’in “En iyi global markalar” anketine göre 2013 yılında dünyanın en değerli markası olan Apple Türkiye’deki ilk mağazasını Zorlu Center’da açacak. Bunun için Zorlu Center’da 2 bin metrekarelik bir yer kiralayan Apple, ilk planlara göre beklenen açılışını Aralık ayında yapacaktı. Ancak, süre uzadı ve açılış 2014’e sarktı. Bu da çevrede yer alan mağazalarda rahatsızlık yarattı..”

.ads in wordpress

Bir diğer habere göre ;

“2013 sonuna kadar açılması beklenen Apple’in İstanbul mağazası yeni yıla kaldı. Apple Türkiye’deki ilk mağazasını Zorlu Center’da açıyor. Zorlu Center’da 2 bin metrekarelik yer kiralayan Zorlu AVM ile paralel zamanda açılış yapmayı planlayan Apple, kapılarını 2014 yılının başında açmaya karar verdi.

Wall Street Journal Türkiye’ye konuşan Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı Avi Alkaş, Apple yetkililerinin bu hafta İstanbul’a geldiğini ve mağazayı gezdiğini anlattı. Aralık ayına yetiştirmeyi planladıklarını dile getiren Alkaş, “Açılış Ocak ayına kaldı. Çünkü inanılmaz titiz çalışıyorlar” dedi.

Zorlu’daki Apple mağazası, dünyada sadece 2 mağazasında daha bulunan kübik cam bir tavanla kaplı olacak. Bu tavan için camlar özel olarak üretiliyor.

Apple’ın yer kaplamalarını bile neredeyse kimyasal deney yapar gibi özenle seçip yerleştirdiğini ifade eden Alkaş, süreci şöyle özetledi: “Tüm bu özen sonucunda ortaya gerçekten çok güzel bir mağaza çıkacak.”

 

 

Bu yazı şimdiye kadar 5159kez okundu!

Yorumlar

yorumlar

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 784 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.