Android Tabletlerde ekran görüntüsü(screenshot) alma Henüz Değerlendirilmemiş

Read ın your language

 

Android’li akıllı telefonların çoğunda android versiyonuna bağlı ekran görüntüsü almak çok kolay. Sadece ekran üzerinde elinizi sağdan sola siler gibi kaydırmanız yeterlidir. Eliniz tamamen açık ve tıpkı ekranı siler gibi olmalıdır. Detaylar için linki tıklayınız. http://www.tayfuncatechnology.com/samsun-galaxy-s3-ekran-goruntusu-alma/

Android tabletlerde ekran görüntüsü nasıl alacağınızı biliyor musunuz ?

Yapmanız gereken ; açma-kapatma tuşu ( power ) + Ses kısma açma-kapatma (volume) tuşlarından ses kısma (-) azaltma tuşuna genelde aşağıda olana aynı anda basıp 2 sn kadar basılı tutmanız  yeterli olacaktır. Ekranın hafif kararıp açıldığını göreceksiniz ki ekran görüntüsünü aldığını işaret eder.

Eğer yukarıda belirttiğim yöntem ile ekran görüntüsü alamadıysanız, bu kez de tabletinizin ekranında altta olan home (ana ekran) , geri ve ekranlar arası geçişi sağlayan iç içe geçmiş pencerele tuşları vardır. İç içe geçmiş gibi gözüken pencere sembolü olan tuşa basılı tutarsanız da ekran görüntüsü alabilirsiniz.

tabletUIlandscape_zpsfbc659bd

.ads in wordpress

Çeşitli cihazlarla denenmiş video örneğini izleyip deneyebilirsiniz. Cihazınızın Android versiyonuna göre değişiklik gösterebilir.

.ads in wordpress

 

 

Bu Yazıyı Değerlendirin lütfen.

Türkiye Blog Kulübü

Her konuda blogger burda

Tayfun KINACI hakkında 783 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

49 yorum

    • Merhaba İlayda,
      Ana tuş (home) + açma-kapatma / Ekran kilitleme tuşlarına basarak Samsung Galaxy Tab3 de ekran görüntüsü alabilirsin. Yalnız açma-kapatma yada tuş kilidi tuşuna arka arkaya basman gerekecek. Beyaz bir görüntü ve fotoğraf çekme sesi duyduğunda galerilere ekran görüntüsü kaydedilmiş olacaktır.

    • Lenova A10 tablette ve diğer serilerde ; Ses kapatma tuşu + Güç tuşu (açma-kapatma) tuşlarına aynı anda basarsanız, ekran görüntüsü alabilirsiniz. Ses kapatma tuşunu basılı tutarken açma-kapatma tuşuna bastırp çekmeniz işinizi kolaylaştırır.

  1. Butun yazilanlari denedim benim tabledim samsung galaxy note 10.1 aslinda onceden sol alt kosesinde bir isaretle ekran goruntusunu aliyordum ama tabletimin bataryasi degismek icin servise gitti ve tablete birde yeni surum yuklenmis simdi sol alttaki tus yok nasil alabilirim

Sizin yorumunuz yok mu ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.