80 Dolarlık akıllı kupa Ember, Starbucks da satılacak.

[adsenseyu4]

Read ın your language

Ember-Ceramic-Mug
Ember-Ceramic-Mug
Ember-Ceramic-Mug
Ember-Ceramic-Mug

80 Dolarlık akıllı kupa Ember, Starbucks da satılacak.

Bu kupada içtiğiniz hem sıcak kalacak hem de soğuk. Akıllı seramik kupa Ember ‘ın amacı radikal bir değişim ile gelecek için soğumuş sıcak içeceğiniz yada ılıklaşmış soğuk içeceğiniz olmayacak. Clay Alexander girişimi olan Ember markasını daha önce enerji tasarruflu akıllı ampüllerden duyduk. Marka bu fikrini ve telif haklarını General Elektrik markasına satmıştı. (2012)

[adsenseyu1][adsenseyu2]

Ember ‘ın yeni ürünü 80 dolarlık seramik akıllı kupa, akıllı telefon ve tablet aracılığıyla kupa ile iletişim sağlıyor ve tam da sizin istediğiniz sıcaklık veya soğuklukta kupa içindeki içeceğinizi tutmayı başarıyor. Yapılması gereken tek şey artık hepimizin cebinden eksik olmayan akıllı telefon ile kupayı bluetooth ile aracılığıyla eşleştirmektir. Uygulama aracılığıyla kupa içindeki içeceğinizin olmasını istediğiniz sıcaklık/soğukluk derecesini belirtmeniz yeterli oluyor. Üzerindeki Led ile selamlayıp sıcaklık ve soğuk bilgisini dijital olarak göstermektedir.

[adsenseyu3]

Ember ‘ın Starbucks ‘larla yaptığı anlaşma ile 4.600 Starbucks dükkanında Amerika’da satışa çıkıyor.

Clay Alexander ‘ın hedefi 1- 1.5 yıl içinde 1 milyon adet akıllı kupa satmakmış. Bakalım bu hedefine ulaşabilecek mi ?

Bana göre ; Akıllı kupa içindeki içeceğin sıcaklık/soğukluğuna göre otomatik muhafaza özelliği olsa fena olmazdı. Termostan farkı sadece bluetooth’lu olması mıdır ? Açıkçası bu ürünün Türkiye ‘de satışta olsa çok ilgi görmeyeceğini düşünüyorum.

[adsenseyu4][adsenseyu5]
Kaynak : https://www.inc.com/kevin-j-ryan/ember-ceramic-mug-starbucks.html

 

[adsenseyu1]
Tayfun KINACI hakkında 784 makale
Teknolojiye gönülden bağlı Alaylı Teknoloji Adamı ; ATARI, Bilgisayar ile 4-5 yaşında tanıştı,öğrenciyken otobüse,dolmuşa binmedi,öğlen içecek içmeyip harçlığı ile bilgisayar dergisi aldı. İlk bilgisayarı siyah-beyaz ekranlı, Intel 286 işlemcili idi. Vakti ile 386,486,166MMX,Pentium3,Centrino,Core2Duo,İ3,İ5 işlemcili bilgisayarlar kullandı. Amiga500,Commodore64 de severek kullandı. İlk dizüstü bilgisayarını (Casper -Centrino işlemcili) arkadaşının kredi kartına taksit ile aldı. Nintendo GameBoy ,Tetris,PSP kullandı. Android,iOS,MacOSX,Windows,Linux kullanıcısı, Mobil,Konsol ve PC oyunlarını sever, Teknolojilerin son nimetlerini gösteriş olsun diye değil,dibine kadar kullanmaya çalışır. Masaüstü-Dizüstü sökme-takma-tamir işlerini sever. Küçüklüğünden beri uğraşır az hurdası yoktur. Sadece söktüğü saatleri toplayamadı :) O Artık Web Dizayn ve Kodlama Öğrencisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.